کد خبر 604035
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵

ساعت24-تسنیم نوشت: ستاره پرتغالی تراکتور این‌ روزها به تأثیرگذارترین بازیکن لیگ تبدیل شده؛ بازیکنی که کمتر کسی فکر می‌کرد تا این اندازه برای تبریزی‌ها مثمر ثمر باشد.

ریکاردو آلوز؛ ستاره پرتغالی بی‌چون و چرای لیگ برتر در فصل بیست‌ودوم است. بازیکنی که با پاس‌های تک ضرب خود دلیل اصلی موفقیت این روزهای تراکتور و یکی از با کیفیت‌ترین بازیکنان خارجی تاریخ لیگ برتر به حساب می‌آید. این بازیکن پرتغالی که در نقل‌وانتقالات زمستانی نیز مشتری‌های زیادی داشت، در نهایت قرارداد خود را با تراکتور سه فصل دیگر تمدید کرد تا خیال پُر شورهای تبریزی از حفظ او راحت باشد.

نکته جالب درباره آلوز رقم قرارداد او با باشگاه تراکتور در ابتدای فصل است؛ بازیکنی که یکی از کمترین قراردادها در بین خارجی‌های لیگ برتر را داشت، حالا ستاره لیگ برتر شده و تقریباً روی اکثر گل‌های تراکتور نقش اصلی را ایفا می‌کند. او در حالی این روزها می‌درخشد که با مبلغی پایین‌تر از برخی بازیکنان بی‌کیفیت و بُنجل خارجی در لیگ برتر مشغول بازی است.

هافبک پرتغالی تراکتور که تعداد پاس‌ گل‌هایش در فصل جاری به ۱۰ رسیده، ابتدای فصل با نظر قربان بردیف سرمربی وقت تراکتور، با قراردادی به ارزش حدود ۲۵۰ هزار یورو به تراکتور پیوست و ارزان‌ترین خرید خارجی سرخ‌ها در ابتدای فصل لقب گرفت. باشگاه تبریزی اما در نیم‌فصل و زمانی که آلوز با پیشنهادات متعدد و سنگین تیم‌های دیگر مواجه شد؛ با افزایش رقم قرارداد این بازیکن او را مجاب به تمدید قرارداد سه ساله کرد.

تراکتور که در سالیان اخیر همواره خریدهای خارجی بی‌کیفیت اما گران قیمتی داشت؛ در این فصل ترک عادت کرد و علاوه بر ریکاردو آلوز که سابقه بازی در تیم‌های ملی پایه پرتغال را در کارنامه دارد، صفا هادی و گوستاوو را نیز به عنوان دو بازیکن تأثیرگذار در ترکیب تیمش دارد.

کد خبر 604035

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.