رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 628941

سه سرطان شایع در کشور

ساعت 24- معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر به صورت روتین غربالگری سرطان سینه، سرطان کولورکتال یا سرطان روده و سرطان سرویکس یا سرطان دهانه رحم در نظام شبکه کشور در حال انجام است.

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دربار غربالگری سرطان‌های شایع توضیحاتی ارائه کرد.

«حسین فرشیدی» معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با ایلنا درباره غربالگری سرطان گفت: غربالگری رایگان سرطان‌های شایع برای جمعیت بالای ۴۰ سال در قالب نظام شبکه کشور در حال انجام است.

وی ادامه داد: البته احتمالا در سال آینده در صورت لزوم نیز پویش غربالگری سرطان‌های شایع را مانند آنچه در پویش غربالگری فشار خون بالا انجام دادیم، راه‌اندازی خواهیم کرد. اما در حال حاضر چنین برنامه‌ای در دستور کار نداریم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به صورت روتین غربالگری سرطان سینه، سرطان کولورکتال یا سرطان روده و سرطان سرویکس یا سرطان دهانه رحم در نظام شبکه کشور در حال انجام است.

فرشیدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره بودجه سال آینده گفت: ما از بودجه سال گذشته هم راضی بودیم البته در عمل گاهی اوقات ممکن است اجرا نشود.

وی همچنین درباره جذب نیروهای جدید گفت: آزمون برگزار شده است و ۲۵ هزار نفر نیز در این آزمون انتخاب شده‌اند در بسیاری از جاها جذب انجام شده و این نیروهای جدید شروع به کار کرده‌اند در برخی از جاها نیز احتمالا مصاحبه‌های این افراد مانده است که در حال انجام است. ما قطعا قبل از سال جدید تمام این ۲۵ هزار نفر را جذب خواهیم کرد.

خبر آنلاین 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها