شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲

افزایش فشارها برای تایید صلاحیت 7 عضو فعلی شورای شهر

علیرضا+رحیمی.jpg

ساعت24-رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه این هیئت علیرغم تمامی فشارهای سیاسی و لابی‌گری ها به خصوص در طول سه روز گذشته بررسی ها را براساس مر قانون و بدون توجه به جو سازی ها انجام داده است گفت که در همین راستا جلسه ای برای شنیدن توضیحات هفت عضو شورای شهر فعلی که رد صلاحیت شده ‌اند، برگزار شد.

علیرضا رحیمی اظهار کرد: در طول ده روز گذشته به خصوص سه روز اخیر فشارهایی سیاسی و لابی‌گیری‌هایی برای تاثیرگذاری در هیئت نظارت استان تهران انجام شد که علیرغم تمامی این فشارها، جوسازی‌ها و بداخلاقی ها، هیئت نظارت بررسی صلاحیت های داوطلبان رد صلاحیت شده در هیئت‌های اجرایی ونظارت شهرستان و بخش‌های تهران را براساس مر قانون، چارچوب و موازین قانونی انجام داد.

وی ادامه داد: در همین راستا شاهد فشارهای سیاسی  و لابی‌های به شدت زیادی به خصوص برای هفت عضو شورای شهر فعلی تهران که رد صلاحیت شده بودند از سوی مدافعان و مخالفان آنها بودیم. هیئت نظارت علاوه بر پایبندی به قانون و رعایت آن، هفته گذشته جلسه استماع برای شنیدن توضیحات این افراد برگزار کرد تا آنها دفاعیات و مستندات خود را به هیئت نظارت ارائه دهند. این نشان می‌دهد که هیئت نظارت به هیچ عنوان تحت تاثیر جوسازی ها و فشارهای سیاسی قرار نگرفته است.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران تاکید کرد: آنهایی که امروز شروع به جوسازی کرده‌اند که رسیدگی به صلاحیت‌ها در هیئت های نظارت سیاسی بوده نگاهشان سازنده نیست، حال اینکه نگاه ما برقراری آرامش در چارچوب قانون در فضای انتخابات است چون وظیفه مان را حفظ آرامش و نشاط و به دنبال آن  افزایش مشارکت می دانیم.

رحیمی تمامی ادعاها مبنی بر اینکه بررسی صلاحیت‌ها بر مبنای سلایق سیاسی انجام شده است را رد کرد و تاکید کرد که بررسی صلاحیت ها براساس چارچوب قانون انجام گرفته و اصل بر برائت بوده است. نگاه سیاسی به داوطلبان و جود نداشته و حتی در مواردی که افراد سابقه سیاسی خود راذکر کرده بوده اند نیز این موضوع مورد توجه قرار نگرفته است.

وی با تاکید مجدد بر اینکه سلایق سیاسی دواطلبان در بررسی صلاحیت آنها در هیئت‌های نظارت شهرستان و استان تهران ملاک نبوده است گفت: ملاک ما استعلام از مراجع چهارگانه و مواضع قانونی بوده است.

رحیمی در پایان گفت که در همین رابطه هیئت نظارت استان تهران هفته گذشته درجلسه‌ای با رئیس مجلس، گزارشی از روند کار ارائه کرد.
منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s