پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹

کریمی قدوسی: ظریف به وزیر خارجه ژاپن گفت که مذاکره با آمریکا بی‌فایده بود!

کریمی+قدوسی.jpg

ساعت24-عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به تداوم عهدشکنی آمریکا در برجام گفت: آقای ظریف اخیرا به وزیر خارجه ژاپن گفته است که مذاکره با آمریکا بی‌فایده بود!

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با مهر با اشاره به مواضع و تحرکات هفته‌های اخیر مقامات آمریکایی علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: آن چیزی که پیش‌بینی می‌شود این است که ترامپ ایران را به نقض برجام متهم می‌کند و ضمن ارائه گزارش به کنگره، از کنگره درخواست تصمیم می‌کند.

وی افزود: کنگره آمریکا نیز آماده اقدامات خصمانه است و نشانه آن هم تصویب و امضای قانون S۷۲۲ علیه جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های اخیر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در تصویب قانون جامع تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی، یک اجماع بین دموکرات‌ها و جمهوریخواهان وجود داشته است.

حرکات خصمانه آمریکا علیه برجام در ماه اکتبر ادامه دارد

کریمی قدوسی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که این تحرکات خصمانه در ماه اکتبر ادامه داشته باشد و علت آن هم، اوضاع بحرانی آمریکا در منطقه است.

وی عنوان کرد: در چنین شرایطی، آنها تلاش می‌کنند تا از همه ظرفیت‌هایشان علیه جمهوری اسلامی استفاده کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیروزی‌های گسترده جریان مقاومت در منطقه طی ماه‌های اخیر، اظهار داشت: این پیروزی‌ها دستاورد عظیمی بوده و در این شرایط بیش از همیشه رژیم صهیونیستی در معرض خطر جدی قرار دارد و به همین دلیل است که نتانیاهو دیوانه‌وار از این طرف به آن طرف سفر می‌کند.

کریمی قدوسی گفت: اخیرا در دیداری که نتانیاهو با پوتین داشت، اصرار می‌کرده تا ایران را به عنوان یک دشمن معرفی کند، اما پوتین در پاسخ به او می‌گوید که ما با ایران مراودات راهبردی داریم.

وی با اشاره به نقض مکرر برجام در یک سال و نیم اخیر تصریح کرد: آنچه که مقام معظم رهبری در فرمان مشروط اجرای برجام داشته‌اند، باید بدون تعارف و با جدیت اجرا شود.

مشکل جابجایی پول در فروش نفت همچنان باقیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: به نظر من آقای روحانی هم باید دندان طمع ادامه برجام با این وضعیت را بکشد تا بتواند حداقل در چهار سال آینده کشور را با عزت اداره کند.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: اخیرا از نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره وضعیت رفع تحریم‌ها سوال کردم و ایشان گفت که جابه‌جایی پول در مراودات بین‌المللی هنوز مشکل دارد و در فروش نفت به ترکیه و هند نیز، به جای پول نقد می‌گویند کالا از ما بگیرید!

وی افزود: حتی در مواردی، درباره اینکه ما کالا را به چه کسی بدهیم نیز شرط می‌گذارند که مثلا مراودات با سپاه پاسداران نباشد.

بجای شکایت از امثال من، کمیته اطلاع رسانی برجام را تشکیل دهند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: توصیه شده است که یک کمیته اطلاع‌رسانی تشکیل شود تا دولت به طور شفاف به مردم وضعیت برجام و رفع تحریم‌ها را گزارش دهد، نه اینکه از امثال من به خاطر سخنرانی‌هایمان شکایت کنند.

کریمی قدوسی با انتقاد از عدم اجرای قانون مصوب مجلس و فرمان رهبر معظم انقلاب در مقابل نقض برجام، تاکید کرد: اروپا و آمریکا در این مسئله با هم یکی هستند و نباید اصرار داشته باشیم که اگر آمریکایی‌ها برجام را نقض کنند، ما کار را با اروپایی‌ها پیش می‌بریم؛ این یک بازی است.

وی با اشاره به انتقادات رهبر معظم انقلاب نسبت به عملکرد هیات نظارت بر اجرای برجام در ماه رمضان امسال اظهار داشت: الان مطالبه مردم از هیات نظارت بر اجرای برجام است، چون مجلس بیش از این تیغش نمی‌بُرد و قوی‌ترین قانونش، قانون مقابله با اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه بوده است.

ظریف به وزیر خارجه ژاپن گفت که مذاکره با آمریکا بی فایده بود!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آقای ظریف اخیرا در سفر به مقر سازمان ملل متحد، در گفتگو با وزیر امور خارجه ژاپن به صراحت گفته است که گفتگو با آمریکا بی‌فایده بود؛ ما هم از اول همین حرف را می‌گفتیم.

کریمی قدوسی تاکید کرد: حالا که خودتان هم به این نتیجه رسیده‌اید، فرصت بازی دادن‌های آمریکا را تمام کنید؛ وگرنه کدام مرجع در دنیا طبق برجام قرار است نقض عهد آمریکا در اجرای برجام را اعلام کند!؟
منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s