پنجشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲

کریمی‌قدوسی: باید خارج از برجام با اروپا گفت‌وگو کنیم/ اروپا صرفا ۲۰ درصد برجام را اجرا کرد

کریمی+قدوسی.jpg

ساعت24- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر کفه رویارویی ایران و اروپا به نفع اروپایی‌ها سنگین است، گفت: ما صددرصد برجام را اجرا کردیم، اما اروپایی‌ها صرفا ۲۰ درصد از برجام را اجرایی کردند.

جواد کریمی‌قدوسی  با اشاره به مذاکرات اروپا با ایران درباره ادامه برجام گفت: سه نکته اساسی در بحث ارتباطات و گفتگو‌ها با اتحادیه اروپا باید مورد توجه قرار گیرد؛ یک اینکه براساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید این گفتگو‌ها تداوم داشته باشد.


وی با بیان اینکه ما با اروپایی‌ها دعوا نداریم اظهار داشت: نکته دوم این است که امروز اروپایی‌ها بیشتر اصرار دارند که ما در برجام باقی بمانیم؛ اینجا فرصت برای ماست.


کریمی قدوسی با بیان اینکه اروپایی‌ها باید بیشتر در مسیر انجام مذاکره بر ایران بیایند، تصریح کرد: اروپا باید یشتر در قبال موضوع برجام به ایران بیاید تا ما بخواهیم به کشور‌های اروپایی برای مذاکره سفر کنیم.


وی بیان داشت: نکته سوم این است که ادامه کار با اروپا باید خارج ازچارچوب برجام طراحی شود؛ به این دلیل که برجام ظرفیتی ندارد که ما را نسبت به آینده روابط مطمئن کند ضمن اینکه ما وقتی همه چیز را در سبد گفت‌وگو‌های برجامی با اروپا و یا امریکا می‌گذاریم باید بدانیم که آینده، آینده خوبی نخواهد بود.


کریمی قدوسی با طرح این سوال که مگر گفت‌وگو‌های ما با کشور‌های همسایه در چارچوب گفت‌وگو‌های برجامی است؟ گفت: باید خارج از برجام با اروپا گفت‌وگو کنیم.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: تنها ۲۰ درصد از برجام توسط اروپایی‌ها اجرا شد لذا ما هم باید ۲۰ درصد از تعهداتمان را اجرایی کنیم و ۸۰ درصد از تعهداتی که انجام دادیم وطرف مقابل انجام نداد را باید برگردانیم تا کفه ترازو متعادل شود.


وی با بیان اینکه در حال حاضر کفه رویارویی ایران و اروپا به نفع اروپایی‌ها سنگین است، گفت: ما صددرصد برجام را اجرا کردیم، اما اروپایی‌ها صرفا ۲۰ درصد از برجام را اجرایی کردند.

میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s