یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

شمار قربانیان ناآرامی‌های اتیوپی به 166 کشته و 167 زخمی رسید

ساعت24-پلیس اتیوپی با اشاره به تداوم ناآرامی‌ها در این کشور از افزایش شمار قربانیان به 166 کشته و 167 زخمی خبر داد.

 در سایه تداوم ناآرامی‌ها و اعتراض‌ها در اتیوپی پس از ترور «هاشالو هوندیسا» خواننده و فعال سیاسی مشهور اتیوپیایی، پلیس این کشور، شب گذشته اعلام کرد که در جریان اعتراضات اخیر در «آدیس آبابا» تاکنون ۱۶۶ نفر کشته و ۱۶۷ نفر زخمی شده‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک با انتشار این خبر نوشت: هوندیسا که عضو نژاد اورومیا (از بزرگ‌ترین قبایل اتیوپی) بود،هفته پیش ، آدیس‌آبابا، هدف گلوله افراد ناشناس قرار گرفت و کشته شد. این ترور به از سرگیری درگیری‌ها و تنش‌های نژادی منجر شد.

پلیس اتیوپی اعلام کرد که در پی کشته شدن این خواننده و فعال سیاسی اتیوپیایی، ۱۴۵ شهروند و ۱۱ نیروی امنیتی در منطقه اورومیا کشته شدند. پیش از این نیز پلیس از کشته شدن ۸ شهروند و دو نیروی پلیس در درگیری‌های آدیس‌آبابا خبر داده بود که مجموع آنها به ۱۶۶ نفر می‌رسد.

بر اساس این گزارش ۱۶۷ نفر نیز در جریان این ناآرامی‌ها زخمی  و هزار و ۸۴ نفر از سوی پلیس بازداشت شده‌اند.

«آبی احمد» نخست وزیر اتیوپی خشونت روزهای اخیر در کشورش را در راستای تلاش‌های ناکام بیگانگان برای شعله ور کردن آتش جنگ داخلی در این کشور خواند و طی نشستی با مقامات ارشد غیرنظامی و نظامی در  پایتخت اتیوپی گفت که دولت او به دنبال کشته شدن  یک خواننده اتیوپیایی تلاش برای شعله ور کردن آتش جنگ داخلی در این کشور را ناکام گذاشته است.

نخست وزیر اتیوپی با تراژدی خواندن ترور این خواننده وفعال سیاسی در کشورش وعده داده است عاملان قتل او را به عدالت تحویل دهد.

احمد، طرف‌هایی داخلی و خارجی را به تلاش برای بی ثبات کردن این کشور از طریق فتنه انگیزی میان طیف‌های مردم آن با هدف برهم زدن صلح داخلی متهم می‌کند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s