رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 50274

انتشار سند تلاش آمریکا برای حمله سایبری به ایران

ساعت 24- سندی محرمانه و مربوط به آژانس امنیت ملی آمریکا که اخیراً منتشر شده نشان می‌دهد که چگونه مقامات ایرانی از یک سال پیش شواهدی مبنی بر تلاش و برنامه‌ریزی آمریکا برای انجام حملات سایبری به ایران به دست آورده‌اند.

انتشار سند تلاش آمریکا برای حمله سایبری به ایران
بنا بر اعلام روزنامه نیویورک تایمز، یک سند محرمانه مربوط به آژانس امنیت ملی آمریکا که اخیرا منتشر شده است نشان دهنده افزایش سرعت استفاده از تسلیحات سایبری توسط آمریکا و ایران برای جاسوسی و ایجاد اختلال در شبکه کشور مقابل است. این سند در حالی منتشر شده است که وزیران خارجه دو طرف برای دستیابی به یک راه حل در مورد پرونده هسته‌ای ایران در ژنو در حال مذاکره هستند.

این سند که در آوریل ۲۰۱۳ توسط کیت الکساندر، رییس آژانس امنیت ملی آمریکا نوشته شده است، توضیح می‌دهد که چگونه مقامات ایرانی یک سال پیش از آن که آمریکا در حال طرح‌ریزی برای انجام حملات سایبری به شبکه ایران بود،‌ شواهدی مبنی بر تلاش آمریکا برای انجام این اقدام به دست آوردند.

بنابر مفاد این سند آمریکا و انگلیس برای جلوگیری از خطر بالقوه دستیابی ایران به لوازم کامپیوتری مقابله با حملات سایبری، با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

آژانس امنیت ملی آمریکا در این سند ذکر کرده است که شروع حملات سایبری به تاسیسات هسته‌ای ایران در زمان ریاست جمهوری جورج . دبلیو . بوش منجربه پیدایش اقدامات تلافی‌جویانه دو طرف علیه یکدیگر و رقابت سایبری شد.

در این سند آمده است که با وجود آن که مذاکرات هسته‌ای میان آمریکا و ایران در جریان است، به نظر می رسد دشمنی دیرینه دو کشور به فضای سایبری منتقل شده است.

منبع: ايسنا
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها