کد خبر: 536640
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷

ساعت 24-رئیس قوه قضاییه خطاب به کشورهای غربی گفت: دنیا می‌داند که شما اهل حقوق بشر نیستید و هرگز مباحث حقوق بشری را پیگیری نمی‌کنید و صرفاً اظهاراتتان نمایش قدرت است که از سوی شما مدعیان داده می‌شود.

نشست شورای عالی قوه قضاییه با شورای قضایی استان‌ها صبح امروز به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

 ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در این جلسه با تأکید بر لزوم ادب و علم در امر قضا اظهار کرد: آراستگی و ادب شرط قضاوت عادلانه است و قاضی باید هم از دانش برخوردار باشد و هم مودب به آداب باشد و توجه به آداب در قضاوت بسیار مهم است.

رئیس قوه قضاییه گفت: قاضی باید اسم افرادی که در حبس قرار دارند را دائم مرور و به آن‌ها توجه کند.

رئیسی افزود: شأن این جلسه پیگیری مطالبی است که گفته شده است و این جلسه برای این نیست که ثواب ببریم، برای آن است که اجرا شود و مطالبی که به همکاران در ستاد گفته می‌شود باید پیگیری شوند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه صرفا دور هم جمع شدن و بیان مطالب و تصمیمات ثمربخش نخواهد بود گفت: در یک اقدام ۲۰ تا ۳۰ درصد مطالبی است که گفته می‌شود و باید ۷۰ تا ۸۰ درصد پیگیری صورت گیرد تا آن اقدام انجام شود؛ اینجا میدان عمل است و نتیجه باید در فعل‌ها و ترک فعل‌ها اتفاق بیفتد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به ادعاهای حقوق بشری کشورهای غربی گفت: دنیا می‌داند که شما اهل حقوق بشر نیستید و هرگز مباحث حقوق بشری را پیگیری نمی‌کنید و صرفاً اظهاراتتان نمایش قدرت است که از سوی شما مدعیان داده می‌شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: این مدعیان حقوق بشری از طرفی صریحاً حق را نابود می‌کنند و مانع مردم عدالت خواه هستند و از طرف دیگر مباحث حقوق بشری را دستاویز مقاصد خود می‌کنند.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: اقتدار بدون عدالت هرگز بر صراط مستقیم قرار نمی‌گیرد و اعمال اقتدار همراه عدالت به نتیجه می‌رسد و قدرتمندی خالی از عدالت قیافه گرفتن بدون عمل است.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی

موضوعات داغ سیاسی