کد خبر 570415
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
آیا موخوره درمان دارد ؟ هنگامه رویین تن پاسخ می دهد:

ساعت 24 -درمان موخوره چیست و علائم آن چیست؟: موخوره زمانی اتفاق می افتد که انتهای موهای شما خشک، شکننده و فرسوده می شود. تارهای مو شبیه انتهای یک طناب باز شده میشوند. قرار گرفتن در معرض شرایط آب و هوایی نامناسب و تکنیک های مراقبت از مو مانند سشوار کشیدن، صاف کردن و کِرلی کردن موها ممکن است باعث شکستگی انتهای آنها شود.

موخوره همچنین توسط محصولات شیمیایی مو ایجاد می شود. علائم موخوره چیست?

با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد روزانه از محصولات مو مثل شامپو ، موس، ژل سر و غیره استفاده می کنند.، موخوره تقریبا یک اتفاق معمولی است. همه افراد در معرض موخوره هستند یا با موخوره سر و کار دارند.

چگونه موخوره را از بین ببریم؟ علائم موخوره چیست

به گفته خانم هنگامه رویین تن مالک سالن زیبایی بورگ؛ موخوره قابل ترمیم نیست تنها راه مطمئن برای خلاص شدن از شر آن، کوتاه کردن موهاست. آخرین روش برای خلاص شدن از شر موخوره، فرایندی به نام velaterapia است که به برش شمع نیز معروف است. این روش پس از آن مشهور شد که الساندرا آمبروسیو– سوپرمدل- تصویری از استایلیست خود درحالیکه شمع را روی موهایش گذاشته بود در اینستاگرام منتشر کرد.

برش شمع ( کوتاهی با شمع ) با پیچاندن قسمتی از موهای شما و سوزاندن آن تا نیمه با شمع روشن انجام میگیرد. تصور می شود که سوزاندن موخوره می تواند باعث مهر و موم شدن آن شود تا به محافظت از انتهای مو در برابر موخوره کمک کند. با این حال ، برخی از کارشناسان مراقبت از مو نگران هستند که ممکن است باعث شکستگی مجدد مو وآسیب به فولیکول های آن شود.

اگر می خواهید کوتاهی با شمع را امتحان کنید، از یک متخصص مجرب کمک بگیرید. انجام این روش ممکن است باعث سوختن مو یا پوست سر شود.

ماسک های مو غالباً به عنوان داروی از بین برنده ی موخوره به بازار عرضه می شوند. اگرچه موها را مرطوب می کنند و ممکن است به پنهان کردن موخوره یا جلوگیری از آنها کمک کنند، اما آنها را از بین نمی برد!

درمان موخوره شدید مو چیست ؟

باید بگوییم که موخوره درمان ندارد! اما میتوان آنها را پنهان کرد. ماسک های مو، نرم کننده های عمیقی هستند که به بازگرداندن رطوبت به مو و تقویت ساقه مو کمک می کند. آنها برای پنهان کردن و درمان موخوره و ظاهر کلی موهای شما عالی هستند.

درمان ریشه مو چیست

نرم کننده ها معمولاً روی موهای تمیز و نم دار که با حوله خشک شده اند استفاده می شود. ابتدا موهایتان را تقسیم کنید. تا در حین استفاده به شما کمک کند که نرم کننده را از ریشه تا نوک مو به درستی بمالید.

می توانید در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های لوازم آرایشی همانند کاشت ناخن و ماسک مو و نرم کننده های مخصوص مو را پیدا کنید.

هنگام تهیه نرم کننده دستساز، موادی را انتخاب کنید که به تغذیه موهای شما کمک می کند:

روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین که از بادام استخراج می شود. آبرسان است و موها را سنگین و چرب نمی کند. از آن میتوان بعنوان نرم کننده و مرطوب کننده استفاده کرد. این روغن را به موهای مرطوب بمالید. مزیت دیگر بوی فوق العاده ی آن است.

فواید روغن بادام شیرین

پانتنول-موخوره چیست

پانتنول یک محصول جانبی اسید پانتوتنیک (ویتامین B-5) است. به تقویت مو، حفظ رطوبت و بهبود بافت موهای آسیب دیده کمک می کند. پانتنول ماده اصلی بسیاری از ماسک ها و نرم کننده های مو است.

ویتامین b5 برای ریزش موها

روغن آرگان

روغن آرگان از مغز درختان آرگان بومی مراکش می آید. روغن آرگان مرطوب کننده عمیق بوده و درخشندگی را به موها می بخشد. برای استفاده از روغن آرگان در موخوره، چند قطره را روی موهای مرطوب یا خشک بمالید و شانه کنید.

نحوه جلوگیری از موخوره – موخوره مو چیست

جلوگیری از موخوره مو دشوار است. با این وجود ، مواردی وجود دارد که می توانید شدت آنها را کاهش دهید.

١-ترجیحاً هر شش هفته موهای خود را کوتاه و اصلاح کنید.

٢- روزانه موهای خود را نشویید. هنگام شستشو ، بیشتر از نرم کننده استفاده کرده و شامپو را حذف کنید.

٣- شامپوهای کاملاً طبیعی را انتخاب کنید که فاقد هرگونه مواد شیمیایی باشد.

٤-بعد از شامپو زدن از نرم کننده استفاده کنید یا از نرم کننده ای که حاوی مرطوب کننده است استفاده کنید.

٥- برای شانه زدن موهای خیس از شانه دندان پهن استفاده کنید.

٦- محدود کردن کارهایی که به مو آسیب میرساند ، مانند رنگ کردن و صاف کردن با مواد شیمیایی.

٧-از اسپری محافظ حرارت استفاده کنید و استفاده از گرما و سشوار را به حداقل برسانید.

٨-مکمل هایی که موها را تقویت می کند مانند بیوتین و اسید فولیک مصرف کنید.

برخی از مدل موها، مانند دم اسبی و فر کردن با بابلیس، می توانند باعث شکستگی و موخوره شوند. محدود کردن دفعات استفاده از این مدل موها و استفاده از کش موی نرم تر ممکن است از آسیب دیدن جلوگیری کند.

آیا برخی افراد بیشتر مستعد موخوره هستند؟

اگرچه هرکسی می تواند دچار موخوره شود، اما افراد آفریقایی تبار بیشتر در معرض خطر هستند. بر اساس یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۵، موهایی با بافت آفریقایی مستعد آسیب هستند.

چون باعث خمیدگی فولیکولهای مو، کندتر شدن رشد مو و کم پشت مو است. این عوامل باعث می شود موهای بافت آفریقایی شکننده تر و احتمال شکستن آنها و همچنین ایجاد گره ها و موخوره بیشتر شود.

زنانی که یائسه اند مستعد موخوره بیشتری نیز هستند. با کاهش سطح استروژن، روغن های طبیعی تولید شده در پوست سر کاهش می یابد. ممکن است موها خشک شده و احتمال شکستن آنها بیشتر شود.

نتیجه گیری

به طور کلی، موخوره می تواند بر ظاهر موهای شما تأثیر بگذارد و در صورت عدم رسیدگی، در طولانی مدت باعث آسیب مو شود. وقتی صحبت از موخوره می شود، پیشگیری کردن نکته کلیدی است. اگرچه ممکن است قصد حذف ابزارهای حالت دهنده مو را نداشته باشید. اما استفاده کمتر از آنها و مرطوب نگه داشتن موها از شکستن و موخوره جلوگیری میکند.

سوالات رایج FAQ

موخوره چیست و چگونه درمان میشود؟

موخوره زمانی اتفاق می افتد که انتهای موهای شما خشک، شکننده و فرسوده می شود. تارهای مو شبیه انتهای یک طناب باز شده میشوند. موخوره قابل ترمیم نیست تنها راه مطمئن برای خلاص شدن از شر آن، کوتاه کردن موهاست.

اگر موخوره درمان نشود چه میشود؟

نترسید! با اینکه موخوره درمان ندارد اما میتوان آنها را پنهان کرد. ماسک های مو، نرم کننده های عمیقی هستند که به بازگرداندن رطوبت به مو و تقویت ساقه مو کمک می کند. آنها برای پنهان کردن و درمان موخوره و ظاهر کلی موهای شما عالی هستند. نرم کننده ها معمولاً روی موهای تمیز و نم دار که با حوله خشک شده اند استفاده می شود. ابتدا موهایتان را تقسیم کنید. تا در حین استفاده به شما کمک کند که نرم کننده را از ریشه تا نوک مو به درستی بمالید.

چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از موخوره دشوار است. با این وجود ، مواردی وجود دارد که می توانید شدت آنها را کاهش دهید.

١-ترجیحاً هر شش هفته موهای خود را کوتاه و اصلاح کنید.

٢- روزانه موهای خود را نشویید. هنگام شستشو ، بیشتر از نرم کننده استفاده کرده و شامپو را حذف کنید.

٣- شامپوهای کاملاً طبیعی را انتخاب کنید که فاقد هرگونه مواد شیمیایی باشد.

٤-بعد از شامپو زدن از نرم کننده استفاده کنید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.

کد خبر 570415

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.