رفتن به محتوا
سفر باتو
کد خبر 595097

سرلشکر سلامی: اجازه شکل‌گیری هندسه تهدید علیه امنیت کشور را نمیدهیم

ساعت24-فرمانده کل سپاه گفت: اگر تهدیدی در شعاع امنیت ملی‌مان شکل بگیرد، اجازه شکل‌گیری هندسه تهدید را نمی‌دهیم.

html>

به گزارش فارس، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز پنجشنبه ٣١ شهریور در حاشیه رژه ٣١ شهریور نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اصل اول این است که اگر جنگی اتفاق بیفتد ما جنگ را با دفاع آغاز می‌کنیم ولی با تهاجم خاتمه می‌دهیم.

وی افزود: اصل دیگر این است که اگر تهدیدی در شعاع امنیت ملی‌مان، شکل بگیرد، اجازه شکل‌گیری هندسه تهدید را نمی‌دهیم و حتما اقداماتی را قبل از اینکه تهدیدی شکل بگیرد، صورت می‌دهیم، البته شکل عملیاتی آنچه انجام می‌دهیم قابل بیان نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران تأکید کرد: همه آگاه هستند که ما تحمل نمی‌کنیم هیچ نطفه‌ای از تهدید در فضای پیرامونی کشور ما از سوی رژیم‌هایی که ذاتا تهدید جمهوری اسلامی ایران هستند مانند رژیم صهیونسیتی شکل بگیرد. صهیونسیت‌ها می‌دانند و تجزیه و تحلیل درستی از اراده و توانمندی‌های ما تا حدودی دارند.

وی افزود: آن‌ها می‌دانند که ما اراده داریم و اهل عمل هستیم و می‌دانند که واکنش‌های ما به اقدامات جدی است. اما بیان جزئیات این کار ممکن نیست باید منتظر صحنه‌های عمل بمانیم تا چگونگی اقدامات ما آشکار شود.

سرلشکر سلامی گفت: پیشرفت‌های دفاعی و نظامی ما اصلاً با دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی قابل قیاس نیست. مثلاً ما به عنوان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آغاز جنگ که چنین روزی بود با سلاح‌های بسیار سبک مانند تک تیرانداز و یا آرپی جی ۷ جنگ شدیم اما امروز شما با قدرهای H وF ، رضوان، خیبرشکن، قاسم، صیاد و طبس سوم خرداد، ۳۰ خرداد و سلاح‌هایی که همه اینها دقیقاً در کشور ما توسط جوانان ایرانی به صورت خلاقانه تولید شده‌اند و امروز به میزان غیرقابل شمارشی در دسترس سامانه‌های عملیاتی ما قرار دارند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد:‌ ما در گذشته هیچ چیزی به غیر از سلاح‌های سبک در اختیار نداشتیم، اما امروز توپخانه‌های دوربرد برای ما سلاح‌های سبک محسوب می‌شوند. موشک‌هایی مانند ٣۶٠ میلیمتری مقدم، برای ما برد کوتاه محسوب می‌شود. موشکی هم مانند رضوان که یک موشک دقیق‌زن با سر جنگی بسیار قدرتمند است،‌برای ما یک موشک برد متوسط با برد یکهزار کیلومتری محسوب می‌شود.

تکمیل می‌شود...

تازه‌ترین خبرها