رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 600309

درباره اعتصاب راه آهن در آمریکا

ساعت 24 -  کنگره آمریکا لایحه‌ای را برای جلوگیری از اعتصاب بخش راه‌آهن و تاثیرات مخرب آن بر اقتصاد این کشور تصویب کرد.این لایحه یک روز پس از آنکه در مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۹۰ رای موافق و ۱۳۷ رای مخالف تصویب شده بود، در سنای این کشور با ۸۰ رای موافق در مقابل ۱۵ رای مخالفت به تصویب رسید. مصوبه کنگره برای تبدیل شدن به قانون باید به امضای جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برسد.

dir="RTL" style="text-align:right">مصوبه جدید کنگره آمریکا افزایش ۲۴ درصدی حقوق کارکنان بخش راه‌آهن را در یک دوره ۵ ساله از سال ۲۰۲۰ تا سال ۲۰۲۴ (عطف به ماسبق) در نظر گرفته است.بر اساس برآورد انجمن راه‌آهن آمریکا، اعتصاب بخش راه‌آهن و توقف فعالیت قطارها در آمریکا، روزانه ۲ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور آسیب می‌زند. این اعتصاب در صورت عملی شدن همچنین می‌توانست تأثیرات مخربی بر جابجایی مسافران داشته باشد.

با نزدیک شدن به زمان اعتصاب بخش راه‌آهن، رئیس جمهوری آمریکا از کنگره خواست تا توافق اولیه‌ای را که در ماه سپتامبر با حضور نمایندگان کارگران به دست آمده بود، تصویب کند. کنگره در گذشته هم قوانینی را برای به تعویق انداختن یا جلوگیری از اعتصابات بخش‌های خطوط ریلی و هوایی به تصویب رسانده بود.

یورونیوز

نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها