رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 619267

چرا سفر امسال رئیس‌جمهور به نیویورک متفاوت بود؟

ساعت24-یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور به شایستگی نمایندگی ملت ایران در سازمان ملل را به عهده داشت، گفت: نقش نظام جمهوری اسلامی‌ایران و مردم انقلابی ایران در شکستن هیمنه غرب قابل انکار نیست.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: امسال شاهد یکی از متفاوت‌ترین سفرهای روسای جمهوری نظام جمهوری اسلامی‌ایران به مقر سازمان ملل در نیویورک بودیم چراکه سفر رئیس جمهور و هیئت همراه در شرایطی رخ داد که‌ایران یک بحران و فتنه بزرگ چند لایه را از سر گذارند؛ هدف از راه‌اندازی اغتشاش در کشور که به بهانه فوت یک دختر خانم کلید خورد، به زانو درآوردن نظام جمهوری اسلامی، راه‌اندازی جنگ داخلی، تجزیه کشور و نابودی زیرساخت‌ها و بنیان زندگی تک تک شهروندان ایرانی بود.

وی ادامه داد: فراموش نکرده‌ایم که چگونه نظام رسانه‌ای جهانی در اختیار غربی‌ها مخصوصا آمریکا و رژیم صهیونیستی، یکپارچه علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران وارد عمل شدند. حجم پیام هایی که علیه‌ایران تولید شد از حجم پیام هایی که بلوک غرب در طول جنگ سرد علیه بلوک شرق منتشر کرد، بیشتر بود به طوری که ظرف چند ماه، بیش از نیم قرنی که علیه بلوک شرق تبلیغات منفی کردند، علیه‌ایران اسلامی فعالیت کردند.

نماینده فلاورجان در مجلس یادآور شد: از تریبون‌های بین المللی تا سلبریتی‌ها و بازیگران معروف آمریکایی و اروپایی تا رسانه‌های تصویری، کاغذی و فضای مجازی یکپارچه علیه جمهوری اسلامی‌ایران وارد عمل شدند. تمام سیاستمداران غربی در کنار سران رژیم صهیونیستی با شدتی قوی‌تر از قبل توپخانه تبلیغاتی‌شان فعال بود. در داخل هم گروه‌های حرفه‌ای و آموزش دیده در مراکز جاسوسی غرب و رژیم صهیونیستی میدان دار اغتشاشات شدند با این هدف که‌این بار کار را تمام کنند. حجم تبلیغات چنان وسیع بود که حتی برخی افراد، شخصیت‌ها و گروه‌های صادق در داخل و در خارج از کشور را به تردید انداخت که چه خبر است؟ اهمیت سفر آیت الله رئیسی به نیویورک دقیقا از این وضعیت ناشی است یعنی اگر چه غرب در میدان شکست خورد اما هنوز توپخانه تبلیغاتی‌شان به شدت فعال است. روال هم اینگونه است که غرب می پرسد و بقیه باید پاسخ بدهند.

وی افزود: با توجه به چنین شرایطی، امسال بحث آزادی زنان و ادعای نقض حقوق زنان در ایران در مرکز تبلیغات قرار داشت، موضوعی جذاب و فریبنده که اگر مراقب و هوشیار نباشیم به سادگی به زانو در خواهیم آمد؛ خوشبختانه آقای رئیسی و سایر مقامات و فعالان و دست اندرکاران دیپلماسی کشور با اطلاع دقیق از ذات این تاکتیک تبلیغاتی موفق شدند با یک برنامه درست و حسابی موازنه را در نیویورک علیه غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی تغییر جهت دهند؛ این حرف بدون پشتوانه نیست و استدلال روشنی دارد. اینکه آقای رئیسی در نیویورک برای اولین بار بصورت واضح و صریح بحث کشتار زنان و کودکان در آمریکا را مطرح کرد و یا اعلام کرد آمریکا بزرگترین زندان زنان و مادران در جهان است. اینها حرف های مستندی است که جای انکار ندارد و البته کمتر به آن پرداخته می‌شود.

موسوی لارگانی یادآور شد: تیم های حرفه‌ای رسانه‌ای در نیویورک کمین کرده بودند تا با طرح شبهه در خصوص حقوق زن در ایران، نظام جمهوری اسلامی‌را در گوشه رینگ گرفتار کرده و سپس ماهی مراد خود را از آبی که قبلا گل آلود کرده و می‌خواستند گل آلودتر هم کنند، بگیرند اما نمی‌دانستند دستشان برای محافل و مراکز رسمی‌ایران رو شده و انتظار نداشتند آقای رئیسی به دام این برنامه تبلیغاتی نیفتاد و با طرح مستنداتی قوی از جمله در باب نقض حقوق زنان در آمریکا، تروریسم دولتی آمریکا و رژیم صهیونیستی، نقض قراردادهای بین المللی از جمله توافق هسته‌ای و گروگان گیری دولتی آمریکا، فضای تبلیغاتی یکسویه علیه‌ایران را بشکند.

وی با بیان اینکه نقطه موفقیت رئیس جمهور از همین نقطه ناشی می‌شود، افزود: این عملکرد درس دیپلماتیکی برای کشورهای کمتر توسعه یافته است که عادت کرده‌اند همیشه در مقام پاسخگویی به سران غرب و رسانه‌های غربی باشند. رفتار آقای رئیسی در مقام ریاست جمهوری اسلامی‌ایران دقیقا عمل کردن به یکی از اهداف انقلاب اسلامی‌دائر بر تلاش برای محو نظام سلطه در جهان است که همواره مورد تاکید امامین انقلاب بوده و هست. آقای رئیسی بدرستی تبیین کرد که نظم جدیدی در حال شکل گیری است و مدعی بودن غرب با کارنامه مردودش به افول گراییده است. بدون شک نقش نظام جمهوری اسلامی‌ایران و مردم انقلابی ایران در شکستن هیمنه غرب قابل انکار نیست و آقای رئیسی به شایستگی نمایندگی ملت ایران در مقر سازمان ملل را عهده دار شد.

انتهای پیام

تازه‌ترین خبرها