رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 621535

محمود احمدی نژاد سرنوشت کشور را به بازی گرفت /شعارهای حاشیه ای یک ریال ارزش نداشت /موجودی صندوق ذخیره ارزی باید به ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار می رسید

ساعت24-جهانگیری با انتقاد از شعارهای تند احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری اش تاکید کرد: فضای بین‌الملل به شدت متشنج شد با شعارهای حاشیه‌ای که یک ریال برای مردم ارزش نداشت و فقط هزینه تحمیل کرد.

به گزارش خبرآنلاین، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در دولت سابق، در کنگره حزب کارگزاران گفت: حساب ذخیره ارزی باز شده‌بود که درآمد نفتی به آن حساب واریز شد و زمانی که دولت به آقای احمدی‌نژاد داده شد، ۱۲ونیم میلیون دلار پول در آن حساب وجود داشت؛ آن زمانی که نفت هنوز بشکه‌ای ۳۰ دلار بود. اگر همین روال در دولت بعد ادامه پیدا می‌کرد، یعنی در پایان دولت آقای احمدی‌نژاد باید این حساب ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار موجودی می‌داشت.

وی افزود: بیماری هلندی به شکل بدتری وارد کشور شد. نه تنها توسعه متوقف شد بلکه برخی از دستاوردهای قبلی هم از بین رفت. فضای بین‌الملل به شدت متشنج شد با شعارهای حاشیه‌ای که یک ریال برای مردم ارزش نداشت و فقط هزینه تحمیل کرد.

جهانگیری گفت: مثل هولوکاست، مثل اینکه تحریم‌ها کاغذ پاره است، مثل اینکه آنقدر تحریم کنید تا تحریم دانه‌تان پاره شود. سرنوشت یک کشوری به بازی گرفته شد. نتیجه‌این شد شورای امنیت ۶، ۷ قطعنامه ذیل فصل هفتم صادر کرد که‌ایران مخل صلح جهانی است و به کشورهای دیگر این اختیار را می‌داد با کشوری که صلح جهانی را به خطر می‌اندازد هر رفتاری بکنند.

این چهره اصلاح طلب افزود: کدام کشور سالم از قطعنامه ذیل فصل هفتم سالم بیرون می‌آمد. مردم همت کردند، سیاسیون کشور همت کردند، احزاب سیاسی از خودگذشتگی نشان دادند و بدون اینکه خودی و ناخودی کنند فقط به‌این دلیل که فرد می‌تواند به توسعه کشور کمک کند، برای توسعه کشور دست به دست هم دادند.

تازه‌ترین خبرها