• حال بد ایرانیان و مرگ مهسا امینی

  حال بد ایرانیان و مرگ مهسا امینی

  ساعت 24 - قطعا خبر مرگ دختر ۲۲ساله سقزی بسیار دردناک است و نمی‌توان از اظهار همدردی و تالم و آلام سلبریتی‌ها و هموطنان در چنین مرگ نابهنگامی خرده گرفت و از انعکاس پیام‌های تاسف‌بار و واکنش انسان‌دوستانه و البته حیرت‌بار هموطنان در فضاهای مجازی تعجب کرد. وقتی در جامعه‌ای برای تظلم و مرگ انسان تیره‌پوستی چون «جورج فلوید» یعنی همان فردی که فشار پای پلیس ضدشورش‌شهر مینیاپولیس آمریکا بر گردنش منجر به مرگش شد، حال انسان ایرانی خراب و حتی اشکی ریخته می‌شود، چگونه می‌توان انتظار داشت که از مرگ دختر ۲۲ساله سقزی دل هر بی‌درد و حتی سنگدلی آن هم به واسطه اهمال غیرعمدی در انجام وظایف عفاف و حجاب، به درد نیاید و متاثر نشود.

 • اقتصاد ایران؛ میکروسکوپ و تلسکوپ

  اقتصاد ایران؛ میکروسکوپ و تلسکوپ

  ساعت 24 - انسان برای شناخت ریزترین پدیده‌های گیتی ابزاری به نام میکروسکوپ ساخته و برای دیدن پدیده‌های بزرگ و دور از زمین نیز تلسکوپ را پدیدار کرده است. هر دو ابزار ساخته‌شده از سوی انسان اگر برای کاری که ساخته شده‌اند استفاده شوند بسیار سودمندند و عقل و منطق نیز چنین فرمان می‌دهند. اما اگر کسانی باشند که برای رد گم کردن و اینکه بر چشم‌ها خاک بپاشند و شهروندان را به دوردست‌ها بکشانند و برایشان رویابافی کنند برای دیدن جامعه‌ای که خود را حاکم بر آن می‌دانند از تلسکوپ استفاده کرده و میکروسکوپ را کنار می‌گذارند.

 • سخنان مشابه رییسی و پلوسی در باره جنگ باکو- ایروان

  سخنان مشابه رییسی و پلوسی در باره جنگ باکو- ایروان

  ساعت 24 - مقامهای ایرانی به ویژه رییس دولت سیزدهم ونیز وزیر خارجه ایران در برابر جنگ تازه  ارمنستان وایران ضمن رعایت بی طرفی و دعوت به مصالحه اما با تاکید بر اینکه در نبرد فعلی هرگز نباید مرزهای بین المللی تغییر کند ، نوعی تذکر جدی به آذربایجان داد. وب‌سایت ریاست جمهوری ایران اواامسال نیز خر مرداد  به نقل از ابراهیم رئیسی در پاسخ به تماس تلفنی نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان، تاکید کرده بود تهران هیچ‌گونه تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی‌پذیرد.رییس‌جمهور ایران می‌گوید کشورش به مرزهای خود در منطقه قفقاز حساس است و با هرگونه تلاش برای تغییر آنها مقابله می‌کند.حالا نانسی پلوسی در ارمنستان عین همین حرف رییسی را تکرارکرده است. 

 • دلار شانگهای  را جدی نگرفت

  دلار شانگهای  را جدی نگرفت

  ساعت 24 - بانک مرکزی ایران در آغاز معاملات نخستین روز کاری هفته و بلافاصله پس از سروصدای هوادارن دولت در باره دیدارهای رییسی در شانگهای صدای انرخ رسمی فروش دلار آمریکا را نزدیک به ۵۰ تومان بالا برد و به ۲۸ هزار و ۸۰۳ تومان رساند، نرخی که از آبان ۱۳۹۹ تا به امروز بی‌سابقه بوده است. در داد و ستدهای بازار آزاد ارز تهران نیز نرخ فروش هر دلار آمریکا همچون روز کاری قبل، بین ۳۱ هزار و ۹۰۰ تا ۳۲ هزار تومان نوسان داشت که بالاترین نرخ از روز ۸ مرداد گذشته محسوب می‌شود. به این ترتیب بازار دلار شانگهای را حدی نگرفت. 

 • دیدگاه کارشناس روس در باره مناسبات تهران- باکو

  دیدگاه کارشناس روس در باره مناسبات تهران- باکو

  ساعت 24 – ولادیمیر ساژین خاورشناس روسی و یکی از نویسندگان اصلی اسپوتنیک روسیه در تازه ترین مقاله اش به مناسبات ایران و آذربایجان پرداخته ومی نویسد :   اولین سال پس از فروپاشی اتحاد شوروی، مرز ایران و آذربایجان باز بود و صدها خانواده از هر دو طرف به طور فعال شروع به دیدار با یکدیگر کردند. پیشرفت های قابل توجهی در ارتباطات و حمل و نقل بین جمهوری آذربایجان و استان های آذربایجان ایران حاصل شده بود.رهبری شیعه جمهوری اسلامی ایران جمعیت آذربایجان را پایگاهی برای تلقین ایدئولوژیک با روح تعالیم بنیانگذار  می دانستند وبه اسلامی سازی آذربایجانی های شمالی پرداختند.

 • سقوط آزاد تولید گوشت مرغ از ابتدای 1401

  سقوط آزاد تولید گوشت مرغ از ابتدای 1401

  ساعت 24 - پیامدهای حذف دلار ارزان برای واردات نهاده های دام و طیورهنوز ادامه دارد و هرروزخبر تازه ای از کاهش خرید گوشت و مرغ و تخم مرغ منتشر می شود ونیز از خارج شدن گروهی از تولید کنندگان از چرخه تولید.  دامداری ها ی کوچک ومرغداری هایی که توانایی ماندن دربازار را ندارند. این وضعیت در پایان چرخه خود به رشد شتابان تورم در قیمت تمام شده و درنتیجه قیمت مصرف کننده  فرآورده های دام وطیور منجر شده و می تواند اندازه تولید ومصرف را در بخش صنعت مرغداری کوچک کند. تازه ترین خبر را دبیرکل فدراسیون ملی طیور از کاهش 45 درصدی تولید گوشت مرغ در سال 1401 داد ه است.

 • سرنخ‌های رشد قیمت دلار

  سرنخ‌های رشد قیمت دلار

  ساعت 24 - بررسی‌ها نشان از ارسال سیگنال‌های افزایشی به بازار ارز دارد، موضوعی که دلار را از کف قیمتی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان به نزدیکی کانال ۳۲ هزار تومان کشانده است. اما در خصوص چرایی رفتار دلار در بازار باید نگاهی به رخدادهای سیاسی چند وقت اخیر بیندازیم. در هفته‌های منتهی به مرداد ماه سال جاری کشورهای اروپایی متنی پیشنهادی در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران ارائه کردند که نشان از نهایی شدن روند مذاکرات می‌داد. جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اواخر مرداد ماه گفته بود «پس از ارائه پیش‌نویس خود به عنوان متن نهایی، ایران پاسخی داد که به نظر من منطقی بود.

 • بسیج اصناف؛ ارباب تازه تولیدکنندگان

  بسیج اصناف؛ ارباب تازه تولیدکنندگان

  ساعت 24 -   در میان مدیران سیاسی ایرانی به دلایل گوناگون نوعی بدبینی به تولیدکنندگان نهادینه شده و هرگاه نرخ تورم شتاب می‌گیرد نخستین جایی که در کانون اتهام قرار می‌گیرد بخش تولید است. از سوی دیگر در ایران نهادهای پرشماری هم تاسیس شده‌اند که وظیفه آنها گویا سرکشی به کارخانه‌هاست. سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان یک نهاد بزرگ دولتی است که سال‌هاست بر فعالیت تولید صنعتی نظارت کرده و قیمت‌گذاری دستوری را اعمال می‌کند. سازمان‌های مالیات‌ستانی و نهادهای نظارتی دیگری مثل سازمان استاندارد و… نیز ارباب‌های بخش تولید به حساب می‌آیند.

 • حذف گاز ایران از بازار پاکستان به دست روس‌ها

  حذف گاز ایران از بازار پاکستان به دست روس‌ها

  ساعت 24 -معاون نخست وزیر روسیه از انجام توافق اولیه میان پوتین و شهباز شریف درباره ساخت خط لوله گازی بین روسیه و پاکستان خبر داد.الکساندر نوواک گفت: «رهبران دو کشور با بررسی شرایط ساخت خط لوله گازی روسیه- قزاقستان - ازبکستان -افغانستان - پاکستان، ضمانت‌های امنیتی آن را هم بررسی کردند.به این‌ ترتیب ایران بعد از ۳۰ سال، تلاش رسما بازار شرق را برای صادرات گاز از دست داد.

 • اتحادیه اروپا: تا آخرجنگ کنار اوکراین هستیم

  اتحادیه اروپا: تا آخرجنگ کنار اوکراین هستیم

  ساعت 24 – در حالی که ولادیمیر پوتین و مافیای حاکم بر روسیه تصورمی کردند با زیر فشار قراردادن کشورهای عضو اتحادیه اروپا  به ویژه قطع گاز می توانند اتحاد آنها را در پشتیبانی یک پارچه از اوکراین درهم بشکنند اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه ۱۵ سپتامبر در جریان دیدار خود از کی‌یف گفت تحت تاثیر سرعت پیشرفت اوکراین در تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا قرار گرفته است. وتلاکید جنگ تا هرزمان به درازابکشد حمایت از اروپا در دستور کارما است.

 • راز قدرت و پادشاهی پول آمریکا

  راز قدرت و پادشاهی پول آمریکا

  ساعت 24 - درحالی که دست کم سه کشور بزرگ اقتصادی – سیاسی جهان شامل روسیه ، چین وهند ونیز برخی کشورهای دیگر مثل ایران وونزوئلا وتا اندازه ای هم ترکیه والبته شماری از قدرتهای بزرگ اروپایی مثل آلمان وفرانسه هرکدام به شکلی و با راهبردهای گوناگون می خواهند دلار آمریکا را از تخت پادشاهی بر ارزهای جهانی به زیر بکشند اما ارزش دلار نسبت به میانگین ارزهای معتبر دنیا دلاردر  ۱۱ سال اخیر ۴۰ درصد افزایش را تجربه کرده است. مک اینتاش می‌نویسد ؛دلار در حال حاضر دوره نادری از جهش برتری را طی می‌کند که یکبار در هر نسل روی می‌دهد.

 • نمایی از برده‌ داری در کره‌ شمالی

  نمایی از برده‌ داری در کره‌ شمالی

  ساعت 24 -  فریدریش فون‌هایک اقتصاددان آزادیخواه اتریشی کتاب «راه بردگی» را در سال ۱۹۴۴ نوشت. او در این کتاب اثبات کرد اقتصاد متمرکز حکومتی همه انواع آزادی‌های انسانی و اجتماعی از جمله آزادی کسب‌وکار را از جامعه‌هایی که به گرداب چنین اقتصادی افتاده‌اند از آنها می‌گیرد. ‌هایک اثبات کرد در جامعه‌هایی که شهروندان عادت داده می‌شوند همه کسب‌وکارها و نیز توزیع ثروت به دست یک اقلیت زورمدار حکومتی انجام شود شهروندان آرام‌آرام برده می‌شوند و برده‌داری رخ می‌دهد.

 • پکن و مسکو و حراج نفت ایران

  پکن و مسکو و حراج نفت ایران

  ساعت 24 - مسکو به رهبری ولادیمیر پوتین جنگی بزرگ را بر اوکراینی ها تحمیل کرده است و در باتلاق جنگ گیرافتاده و برای تامین هزینه های جنگ نفت خود را که از سوی اروپا تحریم شده زیر قیمت به چین می فروشد. آنها بازار ایران را در چین گرفته بودند اما ایران رودست زدو هربشکه نفت را 11 دلار کمتر از روسیه به چین می فروشد. به این ترتیب دو کشوری که با ایران قراردادهای راهبردی دارند در اتحادی ناخواسته نفت ایران را حراج کرده اند.

 • ترفند تازه غرب برای فشار به ایران

  ترفند تازه غرب برای فشار به ایران

  ساعت 24 -  درحالی که مقامهای اروپایی و آمریکایی از چند روز پیش با صراحت تاکید کردند آشتی در پرونده هسته ای ایران در کوتاه مدت ناممکن شده است و سه کشور اروپایی بیانیه تندی علیه ایران صادرکردند ، از دیروز دوباره  امریکا می گوید مذاکره با ایران دیر نشده است. این درشرایطی است که مریکایی ها حرف تازه ای می زنند و می گویند مذاکره با ایران دیرنشده است. این در حالی است که غرب از سوی آمریکاقدرت‌های غربی، در حال مذاکره با کشورهای دیگر عضو شورای حکام در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هستند تا به طور مشترک جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه پاسخ‌ به سوالات آژانس در مورد منشأ ذرات اورانیوم در سه سایت اعلام‌ نشده، تحت فشار بگذارند.

 • ایران در پیچیده ترین پیچ تاریخ معاصر  

  ایران در پیچیده ترین پیچ تاریخ معاصر  

  ساعت 24 - محسن خلیلی رییس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع و از صنعتگران قدیمی ایران در نشست اعضای این انجمن تاکید کرد:  به گمان این ارادتمند در این سن 93 سالگی ،  میهن عزیزمان در یکی  از پیچیده ترین و حساس ترین دوران تاریخی خود بسر می برد . دورانی که  نیازمند ایثار و فداکاری تک تک افراد و آحاد اجتماعی و از آن مهمتر فعالیت های منسجم و دقیق مدنی و صنفی است تا امکان گذار از این وضعیت دشوار ممکن شود. "

 • هشدار ربیعی به احتمال اعتراض جوانان ایرانی

  هشدار ربیعی به احتمال اعتراض جوانان ایرانی

  ساعت 24 -  روزانه ده‌ها تحلیل و گزارش و یادداشت از سوی روزنامه‌نگاران و سیاست‌ورزان و اقتصاددانان در رسانه‌های گوناگون درباره وضعیت ایران و شرایط حاکم بر کسب‌وکار و معیشت و احوال روحی و روانی شهروندان منتشر می‌شود. بدون تردید همه این نوشته‌ها به ویژه آنهایی که منتقد وضعیت کلان ایران هستند از سر دلسوزی و برای هشدار دادن به حاکمیت نوشته شده و قصد نویسندگان این است که یادآوری کنند اداره کشور با این دست فرمان به سقوط اقتصاد و امور اجتماعی یا سیاسی منجر خواهد شد.

 • رفتارهای آزاردهنده علیه اتاق های بازرگانی  

  رفتارهای آزاردهنده علیه اتاق های بازرگانی  

  ساعت 24 - داستان گونه هایی که برخی از فعالان اقتصادی در بستر اعتراض علیه وضعیت اتاق های بازرگانی به ویژه هیات رییسه اتاق های تهران و ایران می سازند و همانند گروههای سیاسی  ورشکسته - که تنها کارشان شبهه افکنی است  - در فضای مجازی منتشر می کنند نشانه چیست ؟ به نظر می رسد شماری از این به اصطلاح منتقدان که با وجود همه روشنگری و شفاف سازی ها از این رویا بافی برای آشوب ذهنی در میان فعالان بخش خصوصی دست برنمی دارند ، بیش از هرچیز نا امیدی از آینده و قبول باخت در رقابت های آتی است.

 • آشوب ذهنی ومهاجرت جوانان ایرانی

  آشوب ذهنی ومهاجرت جوانان ایرانی

  ساعت 24 -  علی ربیعی یکی از امنیتی ترین چهره های سیاسی ایران است که از اوایل انقلاب اسلامی تا در مناصب امنیتی – اطلاعاتی شاغل بوده است. او که در سالهای طولانی با حسن روحانی در شورای امنیت ملی همکاری می کرد در هشت سال دولت روحانی ابتدا وزیر کار و امور اجتماعی شد و پس از آن به مشاور اجتماعی او وسخنگویی دولت منصوب شد. او در همه سالهای پس از 1376 برروی مسایل اجتماعی ایران متمرکز شده است و در این باره دانش و اطلاعات کافی دارد و نوشته هایش نیز بیشتر پیرامون تحولات ذهنی جامعه است. او درتازه ترین نوشته اش درروزنامه اعتماد از آشوب ذهنی احتمالی و اعتراض ذهنی آنها خبرداده است. نوشته اورا درزیر می خوانید :

 • تهدید آمریکا با بستن قراردادهای بلند مدت با روسیه و چین

  تهدید آمریکا با بستن قراردادهای بلند مدت با روسیه و چین

  ساعت 24 - همیشه این پرسش وجود دارد که آیا سرمقاله یک روزنامه منسوب به نهادهای خاص مثلا سپاه پاسداران را باید انتشار دیدگاه آن نها دانست یا اینکه سردبیر این روزنامه ها آزادی عمل دارند درچارچوب های کلی تعریف شده نکاتی را درباره سیاست داخلی یا سیاست خارجی بنویسند. به هرحال در صورت قبول این نکته که روزنامه های خاص مثل روزنامه جوان در سرمقاله خود نکاتی را می نویسد که درباره آن درون نیروهای وابسته و گردانندگان اصلی روزنامه بحث شده است می توان گفت سردبیر جوان آمریکا را تهدید می کند اگر با ایران توافق نکند ایران با روسیه و چین قراردادهای بلند مدت می بندد و این یک زیان بزرگ برای غرب است .

 • سکوت عجیب رییس بانک مرکزی درباره  یک طرح

  سکوت عجیب رییس بانک مرکزی درباره  یک طرح

  ساعت 24 - شادروان دکتر محسن نوربخش که از سوی چپ‌های مذهبی در دهه ۱۳۶۸ از بانک مرکزی کنار گذاشته شد در دوره سوم مجلس توانست دانش و دلاوری خود را برای آزاد کردن اقتصاد از قید و بندهایی که نهادهای قدرت بر دست و پای اقتصاد ایران زده بودند نشان دهد. او پس از اینکه در دولت اول آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی وزیر اقتصاد بود در دولت دوم وی از سوی اکثریت اصولگرایان حاکم بر مجلس در یک رفتار غافلگیرکننده رای اعتماد نگرفت و عصر همان روز به معاونت اقتصادی رییس‌جمهور منصوب شد.

 • قیمت دلار تا کی افزایشی خواهد بود؟  

  قیمت دلار تا کی افزایشی خواهد بود؟  

  ساعت 24 -  سرسختی ، ناسازگاری و چشم اندازهای ناجور دونظام سیاسی ایران و ایالات متحده آمریکا در باره داده و ستانده از گفت وگوهای هسته ای یا به قول سیاسیون ایرانی رفع تحریم ها آخرین روزنه های کوتاه مدت و چند روزه برای رسیدن به نقطه مشترک  رابسته است. کارشناسان باوردارند جو بایدن برای نشان دادن توانایی های دولتش دربرابر فشارهای ایران در این باره ، گفت وگوها را دست کم تا زمان برگزاری انتخابات کنگره دراین کشور با درنگ روبه روکرده است. از سوی دیگر بیانیه نسبتا تند سه کشور بزرگ اروپایی علیه ایران نیز امیدها برای دستیابی به یک آشتی در چند روز را کمرنگ ترکرده است.به نظر می رسد قیمت دلار دیگر روند کاهنده مهمی را تجربه نکند.

 • فرهاد نیلی : دغدغه حاکمیت معیشت مردم نیست

  فرهاد نیلی : دغدغه حاکمیت معیشت مردم نیست

  ساعت24-برادران نیلی حالاچند سالی است دیگر در مسوولیت های دولتی نیستند و آسان تر از گذشته و با لکت زبان کمتر حرف می زنند. فرهاد نیلی که سالهاست دیگر با دولت کاری ندارد و به تازگی مدیریت عاملی یک شرکت مدرن مالی را بر عهده گرفته است در سخنانی بسیار مهم به  بهانه طرح اصلاح نظام بانکی که از سوی برخی اعضای مجلس یازدهم تهیه و قرار است در صحن علنی مجلس بررسی شود به این موضوع پرداخته است که این قانون به این دلیل که وظیفه اصلی بانک مرکزی یعنی مهار تورم را از چنگ این نهاد بیرون می اورد طرحی است که نشان می دهد حاکمیت به فکر معیشت شهروندان نیست .

 • مبارزه با فساد از «جنس چینی»

  مبارزه با فساد از «جنس چینی»

  ساعت 24 -  فساد رخ داده در پتروشیمی مهر که خبر آن را یکی از سایت‌های اقتصادی فاش کرده است بار دیگر و برای یکی، دو روز و شاید هم چند ساعت ذهن‌ها را درگیر می‌کند و کلیت واحد ایران و نظام سیاسی از روی آن می‌پرند و چشم به راه می‌مانند تا بار دیگر خبری از رانت‌خواری و فساد در یک واحد دولتی یا خصولتی رخ دهد. ایرانیان در سال‌های تازه‌سپری‌شده به اندازه‌ای درباره فساد اقتصادی داستان و مستند خوانده و شنیده‌اند که در برابر این پدیده ویرانگر بی‌حس شده و بر درجه بی حسی ناخواسته آنها افزوده شده است.

 • ناکامی های اقتصاد چین و بدبختی جهان

  ناکامی های اقتصاد چین و بدبختی جهان

  ساعت 24 - عناوین خبری رسانه‌های جهان همچنان بر جنگ وحشتناک روسیه علیه اوکراین تمرکز دارد، درحالی که بحران بدهی در چین، چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد. به نظر پژوهشگر یک اندیشکده پرنفوذ در پایتخت آمریکا، این بحران، تاثیر منفی و عمیقی بر اقتصاد جهان می‌گذارد.دایان فرانسیس، پژوهشگر مرکز اروپا آسیای اندیشکده شورای آتلانتیک، می‌نویسد چین طی سه نسل، جامعه‌ای معادل تمام جمعیت آمریکا را به طبقه متوسط خود افزود، اما حباب املاک و مستغلات در چین به قدری بزرگ است که انفجار آن، تمام طبقه متوسط را در معرض آسیب قرار می‌دهد.

 • هفت‌سین رییس صندوق توسعه ملی پشت پرده دارد ؟

  هفت‌سین رییس صندوق توسعه ملی پشت پرده دارد ؟

  ساعت 24 -  در صورتی که سخنان این چند ماه تازه‌سپری‌شده ریاست صندوق توسعه ملی را دستاورد ناب اندیشه او بدانیم و تصور اینکه از بیرون صندوق به او توصیه می‌شود به مرور ورودی منابع صندوق به صورت وام و اعتبارات به بخش خصوصی را ببندد، باید گفت او هر روز که از ریاستش بر این نهاد می‌گذرد آرزوهایش بلند و بلندتر شده و نیز صدایش در برابر بدهکاران به ویژه بدهکاران ارزی بخش خصوصی نیز بلندتر می‌شود. او تا امروز چندین بار با قاطعیت به بدهکاران ارزی بخش خصوصی و نیز بخش دولتی نهیب زده است که پنبه را از گوش دربیاورند و صدای او را بشنوند که باید بدهی ارزی خود را به دلار و آن هم با نرخ روز پرداخت کنند.

 • مقایسه دردآور بانک های ایرانی و بانک های عربی

  مقایسه دردآور بانک های ایرانی و بانک های عربی

  ساعت 24 - علی اشرف افخمی یکی از با سابقه ترین مدیران اقتصادی در نظام جمهوری اسلامی است که از جمله فعالیت های او مدیریت بانک توسعه ای " بانک صنعت ومعدن " در دو دوره از زمان است. وی که در دولت حسن روحانی مقام ریاست بر بانک صنعت و معدن را برعهده داشت در دولت دوم از این مقام کناره گیری کرد. وی در ماههای تازه سپری شده دومقاله بنیادین در باره مقایسه اقتصاد ایران واقتصاد کشورهای عربی در روزنامه اعتماد نوشته است. دومین نوشته وی که در ادامه می خوانید مقایسه دراور اندازه بانک های برخی کشورهای عربی با بانک های ایرانی است و در جایی نتیجه گیری کرده است  " دارایی ۴۲ بانک خاورمیانه ‌ای ۱۲ برابر، و ارزش بازار آنها نیز ۱۷ برابر ارقام متناظر مربوط به کل بانک‌های ایرانی است. درباره میزان سود، به علت زیاندهی مجموعه بانک‌های ایرانی، وضعیت به مراتب وخیم‌تر است. نوشته وی را در ادامه می خوانید:

 • داستان تلخ گاز ایران ونقش مافیای روسیه

  داستان تلخ گاز ایران ونقش مافیای روسیه

  ساعت 24 - ولادیمیر پوتین و باندهای مافیایی وی که پیش از یورش به اوکراین تصوری از ادامه جنگ نداشتند حالا برای بیرون آمدن از باتلاق راه‌هایی را پیدا می‌کنند که کشورها و شهروندان جهانی را به وسط میدان بکشانند و آنها را درگیر کنند. به‌طور مثال روس‌ها با بستن شیر گاز شهروندان اروپایی می‌خواهند سرمای زمستان را به جان اروپایی‌ها بیندازند و آنها را به خیابان‌ها بکشانند. شهروندان برخی از کشورهای اروپایی شاید از این تهدید هراس نشان داده و سازی خلاف دولت‌های خود بزنند اما تجربه نشان داده که اروپایی‌ها از این معرکه بیرون خواهند آمد.

 • رِندهای تابو ساز و راهبندان‌ سازی برای ایرانیان

  رِندهای تابو ساز و راهبندان‌ سازی برای ایرانیان

  ساعت 24 -  مفهوم و اجرای «تابوسازی» ترفندی است که سویه‌های گوناگون دارد. یکی از مفاهیم آن ترساندن آدم‌ها از انجام یک کار از راه بدنام نشان دادن آن راه است. تابوسازی در سیاست به ویژه از سوی برخی افراد و احزاب و اندیشه‌های سیاسی در برخی از جامعه‌ها به ویژه از سوی کسانی که نیروی برتر تبلیغاتی و سیاسی را در دست دارند اقدامی روزمره شده است. این تابوسازی بیشتر در میان انقلابیون و از سوی افراد پشت پرده در کشورهایی که می‌خواهند مقام‌های سیاسی را بترسانند اتفاق می‌افتد.

 • سفر زمینی اربعین منتفی شد

  سفر زمینی اربعین منتفی شد

  ساعت 24 - رئیس ستاد مرکزی اربعین از منتفی شدن سفر زمینی اربعین خبر داد و گفت: برای سفرهای هوایی هیچ ممنوعیتی وجود ندارد.سیدمجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین عصر امروز(جمعه 18 شهریور) در گفت‌وگوی تلویزیونی در تشریح آخرین وضعیت مرزها اظهار داشت: با توجه به بررسی و بازدید هوایی و زمینی از مرز چذابه، الحمدلله مشکل تراکم و ازدحام جمعیت نداریم و میزان مراجعات کاهش پیدا کرده است.

 • واکنش‌رهبران جهان به مرگ الیزابت دوم

  واکنش‌رهبران جهان به مرگ الیزابت دوم

  ساعت 24 - اعلام خبر مرگ الیزابت دوم، ملکه بریتانیا در سن ۹۶ سالگی با واکنش‌های متعدد داخلی و بین‌المللی روبرو شد. پرچم‌های کاخ باکینگهام به حالت نیمه‌برافراشته در آمده‌اند. او پس از حدود ۷۰ سال سلطنت در کاخ بالمورال اسکاتلند چشم از دنیا فرو بست تا فرزند ارشدش، شاهزاده چارلز به مقام سلطنت برسد. شاه بریتانیا که از این پس «چارلز سوم» نامیده خواهد شد، مرگ مادرش را لحظه‌ای مملو از غم و اندوه توصیف کرد.