شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴

لزوم اتخاذ راهکارهای انطباق برنامه ششم با سیاست‌های کلی نظام

محسن رضایی

ساعت24-دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انطباق برنامه ششم با سیاست‌های کلی نظام موضوع مهمی است که با هماهنگی دولت و مجلس، راهکارهای لازم برای تحقق آن اتخاذ خواهد شد.

 پنجمین جلسه کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز(شنبه 9 بهمن) به ریاست محسن  رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این جلسه بر ضرورت انطباق برنامه ششم توسعه با سیاست‌های کلی نظام به‌ویژه سیاست‌های کلی برنامه و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و گفت: علاوه بر رفع مغایرت‌های برنامه ششم با سیاست‌های کلی نظام که به حذف یا اصلاح برخی مواد این برنامه می‌انجامد، انطباق برنامه ششم با سیاست‌های کلی نظام نیز موضوع مهمی است که با هماهنگی دولت و مجلس، راهکارهای لازم برای تحقق آن اتخاذ خواهد شد.

رضایی با اشاره به موارد مورد بررسی در این جلسه بر اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و مواد مرتبط با آن در برنامه ششم تأکید کرد و با اشاره به روند آسیب‌های اجتماعی در کشور، افزایش کنترل‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را با استفاده از ظرفیت برنامه ششم ضروری خواند.

در این جلسه که با حضور  محمدباقر نوبخت، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سید مرتضی نبوی، محمدرضا باهنر، مجید انصاری، داود دانش جعفری، قربانعلی دری نجف آبادی، حمیدرضا حاجی بابایی، حسن واعظی، حسین مظفر، علی آقا محمدی، احمد وحیدی، محمدجعفر منتظری، محمد جواد ایروانی، مصطفی میرسلیم، عادل آذر، محمد کاظم بهرامی، داود محمدی و ناصر سراج برگزار شد، در صورت اصلاح بندهای د ماده 118 قسمت الف بند 2 ماده 7، بند الف ماده 49، بندهای 2، 6، 9 و 10 ماده 102 مغایرت‌های آنها برطرف می‌شود. همچنین انطباق بندهای یک، 2، 7 و 10 ماده 103 با سیاست‌های کلی نظام با اکثریت آرا به تصویب رسید.

تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s