پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷

ثبت نام 62 هزار نامزد انتخابات شوراها در سراسر کشور

58

ساعت 24-رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات وزارت کشور از ثبت نام 62 هزار نفر برای نامزدی در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور خبر داد.

 امیر شجاعان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا در فرمانداری تهران به خبرنگاران، گفت: بسیاری از افراد تاکنون ثبت نام نکرده اند از این رو درخواست می کنیم که داوطلبان، ثبت نام خود را به روز آخر موکول نکنند.

وی در مورد فرایند برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی، اظهار کرد: در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 10 هزار شعبه در 150 شهر که کرسی های شورای شهر آنها هفت و 9 نفر است، بصورت تمام الکترونیک برگزار می شود.
به گفته شجاعان همه فرایندها در این شهرها بصورت تمام الکترونیکی برگزار می شود و به رای دهندگان این حوزه ها به جای تعرفه کاغذی، تعرفه الکترونیکی ارائه می شود.
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات وزارت کشور البته این نکته را مورد تاکید قرار داد که در انتخابات ریاست جمهوری نیز رویه الکترونیکی اعمال می شود با این تفاوت که اخذ رای و فرایند شمارش همچنان بصورت دستی است زیرا کار شمارش در انتخابات ریاست جهوری چندان سخت نیست.
شجاعان گفت: در 19 شهر استان تهران نیز انتخابات شوراها بصورت الکترونیکی برگزار می شود.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت امسال برگزار می شود.

ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s