سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۰

لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است

علی لاریجانی

ساعت 24- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و قطر روابط دوستی دیرینه ای با هم دارند و ما به این دوستی پایبند خواهیم بود.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی امروز (سه شنبه ۲۷ دی ماه) در دیدار با احمد بن عبدالله بن زاید آل محمود رئیس مجلس قطر و هیات همراه اظهار داشت: ما از شرایطی که برای قطر به وجود آمده ناراحتیم و تحریم کشورها را روش درستی برای مقابله با کشورها نمی دانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و قطر روابط دوستی دیرینه ای با هم دارند و ما به این دوستی پایبند خواهیم بود.

رئیس مجلس قطر: نظامی گری و خشونت راه حل مشکلات نیست/موضع جمهوری اسلامی دلالت بر اصالت و عقلانیت دارد

همچنین در این دیدار رئیس مجلس قطر گفت: امت اسلامی در وضعیت سختی قرار دارند و امید ما به همکاری امت اسلامی است.

وی افزود: وقتی اختلافی بین کشورها پیش می آید باید از طریق مذاکره و گفت و گو حل و فصل شود و نظامی گری و خشونت راه حل مشکلات نیست.

رئیس مجلس قطر گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران دلالت بر اصالت و عقلانیت و براساس محبت و برادری است و ما این دوستی را ارج نهاده و به آن پایبندیم و در غم و سختی ها و شادی ها کنار هم خواهیم ماند.

وی تصریح کرد: قطر درگیر توطئه بزرگی شد که ریشه آن معلوم نیست ولی آنچه مسلم است اینکه هر کشوری باید به گونه ای رفتار کند که نه منافع خودش و نه منافع کشورهای منطقه به خطر نیفتد.

رئیس مجلس قطر تاکید کرد: رفتار ما به گونه ای بوده که کشورهای دیگر آسیب نبینند و ما بر تعهدات و موافقت نامه های خود با امارات پایبند بودیم، هر چند که آنها ما را تحریم کردند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که مسائل جهان اسلام به دوستی و برادری حل شود.

مهر

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s