سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵

آیت‌الله یزدی: درس‌ها و عبرت‌های عاشورا برای مردم بیان شود

ساعت 24- رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به‌ضرورت توجه به درس‌های عاشورا گفت: باید درس‌ها و عبرت‌های عاشورا را برای مردم بیان کرد و آن‌ها را هدایت و راهنمایی نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه مدرسین، آیت‌الله محمد یزدی در دیدار جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه که در حال عزیمت به سفر تبلیغی بودند افزود: عزاداری برای حضرت سیدالشهدا (ع) به‌طور حتم عالی‌ترین فرصتی است که در طول تاریخ بعد از کربلا، رخ‌داده است.

وی تاکید کرد: در طول تاریخ همه آزادگان و علاقه‌مندان به عصمت و طهارت از این فرصت حادثه کربلا استفاده کردند و درس‌ها و عبرت‌های عاشورا را برای مردم تبیین کردند.

آیت الله یزدی با خطاب قراردادن تمام نخبگان و گویندگان مذهبی افزود: حادثه کربلا مهم‌ترین فرصتی است که همه ما باید از آن برای دین، خدا و اسلام استفاده کنیم. ان‌شاءالله که گویندگان و منبری‌ها، نویسندگان،  نخبگان و مداحان اهل‌بیت بتوانند از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: حقیقت اهداف حضرت اباعبدالله(ع)، یارانش و بخصوص برادر بزرگوارش حضرت عباس(ع) و فرزندانش را باید یادآوری کرد که این‌ها در راه اسلام، دین، حقایق دینی، افکار الهی و نزدیک‌شدن به خدا جانشان را فدا نمودند.

برچسب‌ها

نظرات

  • رضا ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۰۷:۱۵
    0 0
    اگر راه امام حسین ع را در مبارزه با مفاسد ادامه دهیم مفاسد از بین می رود راه امام حسین ع همان جهاد اصغر وجهاد اکبر است

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s