پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵

روسیه: تحریم‌ آمریکا علیه ۴ کشور در حمایت از برنامه موشکی ایران غیرقانونی است

ساعت 24-رئیس کمیسیون امور بین‌المللی دومای روسیه با انتقاد از تحریم‌های آمریکا گفت: تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا در مورد ۱۳ مقام یا سازمان روسیه، ترکیه، چین و عراق در حمایت از برنامه موشکی ایران غیرقانونی است.

«لئونید سلوتسکی» با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا تحریم را ابزاری برای تحمیل منافع خود به جهان و تامین شرایط بکارگیری فراکشوری قوانین داخلی خود کرده است.

وی افزود: محدودیت های جدید در مورد ۱۳ سازمان خارجی و مقامهایی از روسیه، چین، عراق و ترکیه که مطابق با قانون عدم انتشار دولت آمریکا در مورد ایران، کره شمالی و سوریه اعمال شده است، می‌تواند موج جدید تنش‌ها را بوجود آورد. 

مایکل پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که آمریکا در مورد ۱۳ سازمان و مقام چینی، روسی، عراقی و ترکیه ای  بخاطر عدم رعایت قانون عدم انتشار سلاح کشتار جمعی آمریکا در مورد ایران، کره شمالی و سوریه تحریم هایی را وضع کرده است.

به گفته پمپئو، این تدابیر شامل تحریم های جدید در مورد پنج شرکت و اشخاص حقوقی از چین و ترکیه بخاطر حمایت از برنامه موشکی ایران می شود.

وی هیچ اشاره ای به نام مقامها و شرکت های روسی و نیز چینی مشمول تحریم ها نکرده است.

سلوتسکی در ادامه سخنان خود گفت که واشنگتن از برجام بطور یکجانبه خارج شد و همینک چماق تحریمی را تکان می دهد. 

وی هشدار داد: این پیام خوبی به تهران بویژه در شرایط رایزنی ها برای اجرای تعهدات در چارچوب برجام نیست. 

دیروز نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در سطح مدیران سیاسی وزارتخانه های خارجه کشورهای عضو ۱+۴ در مورد برجام برگزار شد. 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s