دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴

ترامپ: اعتراضات خیابانی کار اطرافیان جو بایدن است!

ساعت 24 -دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حساب توییتری خود مقصر اعتراضات خیابانی اخیر در امریکا را جو بایدن معرفی کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا امروز دوشنبه بار دیگر بدون اشاره به قتل وحشیانه و هولناک جورج فلوید توسط پلیس این کشور، بار دیگر تلاش کرد که تظاهرات و آشوب‌های گسترده کنونی در شهرهای آمریکا را به عوامل دیگر و از جمله رقبای دموکراتش ربط دهد.

دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت: هیچ نشانه‌ای نمی‌بینم از اینکه گروه‌های (سفیدپوست) نژادپرست و خودبرترپندار (در این تظاهرات) حضور دارند. این کارِ «سازمان آنتیفا (گروه چپِ ضدفاشیست) است. ظاهراً اولین بار در «جنبش اشغال وال‌استریت» حضور (خیابانی) عمده این گروه را مشاهده کردیم. شرایط کنونی نیز نتیجه همان طرز تفکر است.

وی در ادامه نوشت: نیروهای آنتیفا همان کسانی هستند که سیاتل را به آشوب کشیدند. چه کسانی آن‌ها را حمایت مالی می‌کنند. موقعی که فهمیدم ۱۳ نفر از نزدیکان جو بایدن پول جمع کردند تا آن‌ها را از زندان مینیاپولیس آزاد کنند، وحشت‌زده شدم. این افراد باید تا اتمام دوره محکومیت‌شان (و حتی طولانی‌تر) در زندان می‌ماندند و آزاد نمی‌شدند.

ترامپ در ادامه تصریح کرد: افراد و نزدیکان جو بایدنِ خواب آلود آنچنان افکار «چپ رادیکالی» دارند که تلاش می‌کنند آنارشیست‌ها را از زندان آزاد کنند و خود جو بایدن در این باره چیزی نمی‌داند. آن‌ها (افراد بایدن و آنارشیست‌ها) قدرت را به دست خواهند گرفت و نه جو (بایدن). آن‌ها همه کاره خواهند بود و از جمله مالیات‌ها را افزایش خواهند داد.

ترامپ شب گذشته نیز از تصمیم خود برای تروریستی اعلام کردن این جنبش ضد نژادپرستی خبر داد. با گذشت نزدیک به ۶ روز از قتل جورج فلوید به دست پلیس آمریکا دامنه اعتراضات ضد نژادپرستی در این کشور روز به روز گسترده‌تر می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s