دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴

اقتصاد اروپا دوباره به افت شدید دچار می‌شود

ساعت 24 - تحقیقات جدید نشان می‌دهد با وضع محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید در اتحادیه اروپا برای مقابله با ویروس کرونا، اقتصاد این منطقه دوباره در مسیر سقوط شدید قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، تحقیقات جدید نشان می‌دهد با وضع محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید در اتحادیه اروپا برای مقابله با ویروس کرونا، اقتصاد این منطقه دوباره در مسیر سقوط شدید قرار گرفته است.

طبق بررسی‌های جدید آی‌اچ‌اس مارکیت، شاخص مدیران خرید (پی‌ام‌آی) هم برای شرکت‌های تولیدی و هم برای شرکت‌های خدماتی به پایین‌ترین سطح خود از ماه می رسیده است.شاخص مدیران خرید شرکت‌های تولیدی اروپا از ۵۰ واحد در ماه اکتبر، به ۴۵.۱ واحد در ماه نوامبر رسیده است.شاخص مدیران خرید شرکت‌های خدماتی اروپا هم از ۴۶.۹ واحد در ماه اکتبر به ۴۱.۳ واحد در ماه نوامبر سقوط کرده است.

اعداد پایین‌تر از ۵۰ واحد در این شاخص نشان‌دهنده افت این بخش و اعداد بالاتر از ۵۰ واحد نشان‌دهنده رشد این بخش هستند. فاصله عدد قرائت شده شاخص‌ها با رقم ۵۰ نشان‌دهنده شدت افت یا رشد بخش تولید یا خدمات است. ویلیامسون، اقتصاددانان ارشد آی‌اچ‌اس مارکیت، می‌گوید: اقتصاد اروپا در ماه نوامبر تحت تأثیر محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید برای مقابله با ویروس کرونا، دوباره به شدت سقوط کرد. این داده‌ها احتمال این که اقتصاد اروپا دوباره در سه ماهه چهارم هم شاهد رشد اقتصادی منفی باشد را افزایش داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.