ساعت۲۴-رادیو بین المللی چین نوشت: همزمان با نزدیک شدن به تعطیلات جشنواره بهاره، برنامه‌ریز ارشد اقتصادی چین اطلاعیه‌ای را با هدف افزایش مصرف و در عین حال کنترل دقیق کووید-۱۹ منتشر کرد.

به گفته کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین، این اطلاعیه در تلاش‌ برای پیشبرد اقتصاد به منظور دستیابی به یک شروع پایدار در سه ماهه اول سال و همچنین برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد مصرفی ساکنان و آزادسازی پتانسیل بازار داخلی تهیه شده است.

در این اطلاعیه آمده است که باید اقدامات متعددی برای رفع نیازهای ساکنان در این جشن انجام شود، از جمله کسب اطمینان از تامین مایحتاج روزانه، ارائه خدمات غیر تماسی بیشتر و کمک به شهروندان سالخورده برای جابه‌جایی راحت‌تر تا بتوانند با خیال آسوده در طول روزهای جشن به خانواده‌های خود بپیوندند.

همچنین چین سیاست‌هایی را برای ارتقای مصرف جشنواره‌های آنلاین و گسترش مصرف در مناطق روستایی تعیین کرده است. در این اطلاعیه آمده است که مصرف مربوط به صنعت برف یخ و همچنین فرهنگ و سرگرمی باید تشویق شود و همچنین افزود که باید بیشتر از بخش خرده فروشی هوشمند حمایت شود تا سرزندگی آن حفظ شود.

کنفرانس کار اقتصادی مرکزی چین با لحنی محکم در دسامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که چین در سال ۲۰۲۲ از سیاست های اقتصاد خرد خود برای تحریک نشاط در بازار و تعمیق اصلاحات ساختاری طرف عرضه با تمرکز بر هموارسازی گردش اقتصاد ملی استفاده خواهد کرد.

کد خبر 575441

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.