کد خبر 599701
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰

ساعت24-مصدومیت دروازه‌بان اول تیم، چالشی بود که کارلوس کی‌روش پیش از این هم در تیم ملی مصر تجربه کرده بود.

روزنامه الوطن در چاپ امروز خود با انتشار گزارشی به مصدومیت علیرضا بیرانوند در تقابل ایران و انگلیس و تجربه مشابه کارلوس کی‌روش تیم ملی مصر پرداخته و نوشته است: روز گذشته در دیدار ایران و انگلیس علیرضا بیرانوند دچار مصدومیت شد که همین مسئله چالش بزرگی را برای کی‌روش ایجاد کرد و او مجبور شد سید حسین حسینی را جایگزین دروازه‌بان اول خود بکند.

نکته جالب اینکه کارلوس کی‌روش در زمان هدایت تیم ملی مصر نیز در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ برابر ساحل عاج، با این مشکل مواجه شده بود.

در این مسابقه محمد الشناوی گلر اصلی تیم ملی مصر که یکی از بهترین دروازه‌بان‌های قاره آفریقا نیز محسوب می‌شود، مصدوم شد و تلاش‌های کادر پزشکی هم بی حاصل بود تا کی‌روش، به اجبار محمد ابوگبل، دروازه‌بان الزمالک را تا پایان مسابقات، جایگزین گلر اصلی خود بکند.

در ایران مثل مصر: گلرها چالش کی‌روش!


البته مصدومیت الشناوی و جایگزینی ابوگبل، به یکی از دلایل اصلی صعود مصر به فینال جام ملت‌های آفریقا تبدیل شد و این دروازه‌بان موفق شد در تقابل با ساحل عاج، پنالتی‌های حریف را مهار کند و پس از آن هم در بازی با مراکش، کامرون و سنگال، درخشش قابل توجهی داشته باشد تا در پایان مسابقات نیز علی‌رغم قهرمانی سنگال، به عنوان بهترین گلر رقابت‌ها انتخاب شود.

کد خبر 599701

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.