رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 631219

اولویت‌ وزارت کار، مسائل کارگران نیست

ساعت 24- محسن باقری گفت: در شرایط فعلی قصد خاموشی و پیگیری امور از مبادی زیربط، روال کار شورای اسلامی کار است.

محسن باقری، نماینده کارگران در شورایعالی کار در پاسخ به اظهارات رعیتی‌فرد، معاون روابط کار وزارت کار و همچنین در رابطه با عدم امضای مصوبه‌ی مزدی از سوی نمایندگان کارگری در شورایعالی کار گفت: در شرایط فعلی قصد خاموشی و پیگیری امور از مبادی زیربط، روال کار شورای اسلامی کار است. چرا که سعی کردیم همواره عملکرد مبتنی بر قانون و توام با عقل‌گرایی داشته باشیم. اما  مواضع برخی مسئولین دولتی بسیار  تعجب‌برانگیز است که نمی‌توان این اظهارات را بی‌پاسخ گذاشت.

وی با اشاره به اقدامات وزارت کار برای کنار گذاشتنِ نمایندگان کارگری گفت: اظهار نظر شتاب زده در مورد اصلاح ماده ۱۶۷ قانون کار و تعجیل در به ثمر رساندن آن نشان می‌دهد وزارت کار اولویت‌های خاص خود را دارد و در فضای احساسی و هیجانی تصمیم‌های ناگهانی اتخاذ می‌کند.

وی گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب تامین امنیت شغلی کارگران بود که حضرت آقا طی دوسال اخیر در دیدار با کارگران در روز جهانی کارگر به صراحت از آقای عبدالملکی و آقای مرتضوی خواستار آن شدند. اما تاکنون اظهار نظر جدی و اهتمام در پیگیری این مطالبه مشاهده نکردیم و از طرح آن دو سال گذشته و این در حالیست که آقایان به شدت به دنبال اصلاح موادی از قانون کار در راستای بی‌اثر کردن تشکل‌های کارگری هستند.

باقری گفت: برداشت بنده این است که الویت‌های وزارت کار جدای از دغدغه‌های جامعه کارگری و رهبری است.

ایلنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها