رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635503

زیدآبادی: همه اصولگراها یکی نیستند؛ خط مشی قالیباف با جلیلی متفاوت است/ مهم این است که پزشکیان نماد یک تغییر تلقی شود یا نه

ساعت 24-فعال سیاسی اصلاح طلب، درباره چند قطبی انتخابات گفت: انتخابات از همین الان چهار قطبی است؛ یک طرف پزشکیان، یک طرف قالیباف و یک طرف پورمحمدی و از سوی دیگر دو نفر دیگر که با هم مرزهای مشخصی دارند. به این معنا نیست که همه اصولگراها یکی هستند.

 احمد زیدآبادی، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفتگویی، درباره چند قطبی انتخابات گفت: انتخابات از همین الان چهار قطبی است؛ یک طرف پزشکیان، یک طرف قالیباف و یک طرف پورمحمدی و از سوی دیگر دو نفر دیگر که با هم مرزهای مشخصی دارند. به این معنا نیست که همه اصولگراها یکی هستند. خط مشی آقای قالیباف با آقای جلیلی متفاوت است. خط مشی پورمحمدی نیز با هر دو آن‌ها متفاوت است. بنابراین یک دو قطبی کامل شکل نمی‌گیرد، بلکه در دور دوم احتمالی شکل می‌گیرد. در این دور همه با هم رقیب هستند.

بنابر روایت انتخاب، وی در ادامه درباره جذب آرا خاکستری توسط پزشکیان بیان کرد: این مسائل در درجه دوم اهمیت است. مهم این است که آیا ایشان نماد یک تغییر در فضا هست یا خیر؛ اگر به ایشان به شکل یک نماد نگاه کنیم، به جمله جمله صحبت‌های ایشان توجه نمی‌شود. سال ۸۸ میرحسین موسوی، ادبیات خاص خود را داشت اما در همین تهران می‌دیدیم که جوانان طرفداران ایشان خیلی کاری به این حرف‌ها نداشتند. جوانان ایشان را نماد تغییر می‌دانستند و توانستند در تهران اکثریت آرا را بیاورند. مساله فقط نوع ادبیات کاندیداها نیست. برای افرادی که می‌خواهند رای دهند، مساله دو نکته است. اول اینکه سمت و سوی برنامه چیست و دوم با توجه به ساختار موجود تا چه حد قابل اجراست.

خبرهای مرتبط قالیباف رای «چنارها» و جلیلی رای «پاجوش‌»های اصولگرایان را خواهد داشت / سر جریان دولت بی‌کلاه ماند جنگ سعید جلیلی و قالیباف به روایت موسوی لاری /برخی کاندیداها بازار گرم‌کن هستند و کسی روی آن‌ها حساب نمی‌کند /پزشکیان پدیده انتخابات می‌شود عضو جبهه اصلاحات: خاتمی در انتخابات رای خواهد داد / پزشکیان باید واقع‌بینانه به مردم قول بدهد /اعتدالی‌ها از پزشکیان حمایت می‌ کنند حمایت رئیس جبهه اصلاحات از کاندیداتوری مسعود پزشکیان او افزود: هنوز چیزی از محتوا مشخص نیست؛این انتخابات بدون آمادگی قبلی برگزار شده است. از طریق کنکاش در صحبت‌هایشان می‌توان متوجه شد که نگاه اقتصادی ایشان چیست و برای اجرا برنامه‌های خودش از تایید لازم برخوردار است یا خیر.

وی در رابطه با شباهت دولت پزشکیان اظهار داشت: شبیه دولت اول‌هاشمی رفسنجانی یا دولت آقای موسوی در زمان جنگ باشند؛ برخی از وزرای ایشان می‌توانند شبیه آن دولت‌ها باشند. ایشان سعی می‌کند از عناصری که از نظر خودش پادکست می‌آیند و در عین حال در کارشان وارد هستند، صحنه را سامان دهند. ایشان به دنبال یک نوع کابینه فراجناحی است.

این فعال سیاسی درباره نقش قومیت‌ها در پیروزی پزشکیان بیان کرد: نفوذ آقای پزشکیان در اقوام زیاد است. فقط هم مساله ترک‌ها نیست و کردها هم به ایشان رای می‌دهند. اگر آن‌ها رای دهند، دیگر اقوام هم پای صندوق می‌آیند. کسانیکه تعلق اصلاح طلبی دارند هم به ایشان رای می‌دهند. از نظر رای ایشان مشکلی ندارد. عمده ذهنیت من متوجه بعد از رای آوردن ایشان است.

زیدآبادی درباره شرایط احتمالی پزشکیان در صورت پیروزی گفت: به هر حال اگر نهادهای اصلی صاحب نفوذ در قدرت بخواهند مقابله‌ای که با خاتمی و روحانی کردند را با ایشان بکنند، ابزار ایشان برای خنثی کردن آن‌ها چیست؟ آن‌ها اینقدر قدرتمند هستند که صحنه را بهم میریزند. در غیر این صورت به این سوال می‌رسیم که باز هم رای دادیم پس چرا درست نشد؟ آیا با برنامه‌های ایشان همسویی می‌شود یا برای شرایط خاص گفته‌اند که او هم باشد تا مشارکت بالا برود. اگر نظر دوم در ذهن آقایان باشد، خیلی نگران‌کننده است.

خبرآنلاین 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها