سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹

حق بیمه زائران اربعین به ۱۶ هزار تومان کاهش یافت

ساعت 24-حسین ذوالفقاری عصر امروز در نشست ستاد اربعین حسینی استان گیلان اظهار داشت: سال گذشته مراسم اربعین حسینی با همکاری و مشارکت مردم به صورت مطلوب و با شکوه برگزار شد.

معاون وزیر کشور گفت: حق بیمه برای سفر هر زائر به عتبات عالیات در شرایط عادی ۲۴ هزار تومان بود که این مبلغ سال گذشته در مراسم اربعین به ۱۶ هزار تومان کاهش یافت.

حسین ذوالفقاری عصر امروز در نشست ستاد اربعین حسینی استان گیلان اظهار داشت: سال گذشته مراسم اربعین حسینی با همکاری و مشارکت مردم به صورت مطلوب و با شکوه برگزار شد.

وی با بیان اینکه برگزاری مراسم اربعین حسینی حرکتی بزرگ بوده که به صورت جهادی در کشور شکل می‌گیرد گفت: طبق بررسی آمار جمعیت شرکت‌کننده‌های مراسم اربیعن حسینی از سه سال گذشته آمار جمعیت در این مراسم به میانگین مطلوبی رسیده است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر اینکه سال گذشته ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار ویزا برای زائران اربعین حسینی از داخل کشور صادر شده بود بیان کرد: با برنامه‌ریزی صحیح در برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال به آمار مطلوبی در حوزه صدور ویزا می‌رسیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با تاکید بر اینکه امسال اهتمام ویژه‌ای به منظور بیمه زائران اربعین حسینی انجام می‌شود خاطرنشان کرد: حق بیمه برای سفر هر زائر به عتبات عالیات در شرایط عادی ۲۴ هزار تومان بود که این مبلغ سال گذشته به ۱۶ هزار تومان کاهش یافت.

ذوالفقاری با بیان اینکه جدا کردن تکالیف حاکمیتی از موضوعات مردمی از اندیشه دولت است تصریح کرد: برقراری نظم و امنیت در نقطه صفر مرزی و تقویت زیرساخت‌ها جزء وظایف قانونی دولت بوده و با جدیت در حال انجام است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر اینکه حمل و نقل، اسکان و تغذیه زائران اربعین حسینی باید به صورت مردم‌محور انجام شود تصریح کرد: در حال حاضر تلاش است اقدامات مذکور در مراسم عظیم اربعین حسینی به سمت اقدامات مردمی هدایت شود.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه مردم نذورات خود را برای اعزام زائران اربعین حسینی به صورت گسترده اهداء می‌کنند بیان کرد: با اقدامات مطلوب و اثرگذار باید در قبال تعهدات خود پاسخگو بود و در راستای تامین تغذیه و اسکان زائران باید از تمامی توان بهره برد.

وی با تاکید بر اینکه فراهم کردن بستر فعالیت بخش خصوصی در کشور عراق و ایران ضرورت دارد خاطرنشان کرد: امسال با اقدامات مطلوب در برگزاری این مراسم بزرگ باید از بروز مشکلات جدی در تامین مایحتاج جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی مورد توجه فرقه‌های مختلف است و از بزرگترین راهپیمایی جهان محسوب می‌شود تاکید کرد: این حرکت عظیم از چشم دشمنان دور نمی‌ماند و دشمنان با اقدامات متعدد قصد تحت تاثیر قرار دادن این حماسه بزرگ را دارند.
تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s