سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۱

چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟/چگونه ارامش بگیریم

تصاویر ارامش روح.jpg

انسانها سالها تلاش می کنند تا به لحاظ مالی به امنیت برسند اما مسایل مالی همسنگ با داشتن ذهنی آرام برای انسانها اهمیت دارد.اگر این سوال در ذهن شما است که چگونه ذهنی آرام داشته باشیم وچگونه آرامش پیدا کنیم وچگونه چگونه ارامش بگیریم و یا حتی چه بخوریم تا اعصاب آرامی داشته باشیم ادامه مطلب را بخوانید....

چگونه آرامش روحی پیدا کنیم

آرامش ذهن و روان

1-یکی از موارد مهم این است که دید مثبتی به خانه داشته باشید.همچنین داشتن دید مثبت به محل کار نیز مهم است.راه عملی این کار این است که از عکسهایی که خاطرات خوب  را برای شما زنده می کند در محل کار و منزل استفاده کنید.البته برای اینکه جذابیت عکسها از بین نرود پس از مدتی آنها را تغییر دهید و عکسهای جدید جایگزین کنید.

2-سپاسگزاری وتشکر خود را به دیگران نشان دهید با این کار می توانید افکار مثبتی نسبت به آنها داشته باشید.به مخاطبتان نگاه کنید واز او تشکر کنید. یک دفترچه بردارید واتفاقها ی مثبت را در آن یادداشت کنید.

3-هنگامیکه ذهنتان باز است عمل مدیتیشن را انجام دهید ،حواس خود را متمرکز کنید وصاف بنشینید ،نفس عمیق بکشید،نگذارید حواستان پرت شود،این کار را چند بار دروز انجام دهید این کار باعث می شود ذهن شما آرام تر شود.

4- تعریف از دیگران نیز یکی دیگر از گامهای رسیدن به آرامش ذهن است.باید بتوانید با دیدن کوچکترین نکات مثبت تحسین از افراد را بروز دهید.این کار باعث می شود که دید مثبت تری نسبت به آنها پیدا کنید .این در زندگی  وحتی ذهن شما تأثیر خوبی خواهد گذاشت .

5-در ذهن خود همدردی کردن با دیگران را تجسم کنید .برای مثال  تصور کنید یکی از دوستانتان مشکلی با همسر خود دارد وشما به او دلداری می دهید واو را آرام می کنید.این تمرین را انجام دهید موثر واقع خواهد شد.(چگونه ذهنی آرام داشته باشیم)

 

چگونه آرامش داشته باشیم

تصاویر ارامش روح

گام اول:روی خاطرات بد توقف نکنیدهیچ فرصتی را برای گفتن دوستت دارم به آنهایی که دوستشان دارید را از دست ندهید،همیشه به خودتان بگویید که زندگی تعداد دم وبازدم ها  نیست بلکه لحظاتی است که قلبت محکم می زند ،به خاطر خنده ،به خاطر اتفاقهای خوب وغیر منتظره،  دورو برتان را با  خانواده..حیوانات...خاطره ها..موسیقی...گیاهان وهرچه که می خواهید پر کنید. یادتان باشد که خانه پناهگاه امنتان می باشد.

گام دوم:در زمان حال زندگی کنید،خودتان را همانگونه که هستید بپذیرید،از تفکر غیر ضروری اجتناب کنید(به سمت شنیدن ،دیدن ،لبخند زدن ،چشیدن،ولمس کردن )جهت گیری کنید. با صراحت صحبت کنیدو توجیه نکنید ،قضاوت نکنید،فریب ندهید تا ذهنتان آرام شود.

گام سوم:یادتان باشد دو چیزذهن  انسان را  نابود می کند1-مشغول بودن به گذشته 2-مشغول شدن به دیگران

به راه خود ادامه دهید واتفاقات بد را فراموش کنید،شاد بودن را سر مشق زندگی خود قرار دهید .

گام چهارم:دست از قضاوت کردن در مورد خود ودیگران بردارید تا  سرو صدای ذهنتان کم شود.

گام پنجم:زاویه دید ونگرش خود را تغییر دهید .مدیریت کردن زیاد وبرنامه ریزی افراطی نداشته باشید.

گام ششم:دست از شرح حال دادن نسبت به کارها و وقایع گذشته تا به حال ویا تصمیمات آینده بردارید.

گام هفتم :برای آرامش ذهن باید برای خودتان حریم داشته باشید وبه حیات خلوت دیگران سرک نکشید.

گام هستم :بر تأثیر دیگران بر خود مقابله کنید چقدر به نظر دیگران وابسته هستید وبه آن اهمیت می دهید.وقتی ما نگران حرف مردم هستیم در حقیقت یک بار فکری به ذهن خود تحمیل کرده ایم وناخوداگاه به سمتی حرکت می کنیم که دیگران را خوشحال کنیم .واین هم ایجاد آرامش فکری را غیر ممکن می سازد .مهم نیست که ما چه کار می کنیم یا چه می گوییم همیشه عده ای هستند که ایراد می گیرند .بنابراین باید در خود روحیه ای را تقویت کنیم که نه با ستایش ونه با انتقاد تحت تأثیر قرار نگیریم .این بدان معنا نیست که ما افکاری متفاوت با دیگران داریم بلکه فقط بدین معنا است که نمی خواهیم به دیگران اجازه دهیم که آرامش ذهنی ما را به هم بریزند.(چگونه ارامش بگیریم)

 

چگونه اعصاب آرام داشته باشیم

راه آرامش اعصاب

خیلی ازآدم ها تا کمی اعصابشان خورد می شود به سراغ قرص های اعصاب می روند شما می توانید با مصرف کردن بعضی از خوراکی ها اعصاب خود را تسکین دهید وذهنی آرام داشته باشید.

1-مصرف خوراکیهایی که حاوی اسید آمینه های تریپتوفان هستند باعث ارامش اعصاب می شود مانند :موز ،گردو ،شیر، ماهی، ،خرما،انجیر َ،گلابی،گیلاس،انار

2-قبل از خواب یک لیوان شیر گرم  به همراه انجیر بخورید چون باعث آرامش وخوابی راحت می شود.

 

3-دمونوش های  گیاهی که اعصاب را تقویت می کند  در خانه درست کنید :دمنوش برگ درخت به آرامش بخش است،2گرم برگ به را در100 سی سی آب جوش بریزید وبگذارید 20 دقیقه دم بکشد آن را صاف کنید وبا یک قاشق عسل میل کنید.

دمنوش گل وشکوفه ی پرتغال آرامش بخش است.

4-فندق بخورید:خوردن  روزی پنج عدد فندق نافع است برای ضعف اعصاب ،هیجان واضطراب مفید می باشد.

5- شیره انگور را با مقداری زعفران مخلوط کنید وبه صورت شربت میل نمایید.

 

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s