چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷

افتتاح بزرگ‌ترین دستگاه پرتاب انسان در دنیا

ساعت 24- اگر اهل هیجان باشید حتما زیپ‌لاین را امتحان کردید یا حتی شاید تجربه‌ی بانجی‌جامپینگ و اسکای‌دایوینگ هم داشته باشید. هر کدام از این تفریحات در نوع خودشان هیجان‌انگیز هستند اما ما انسان‌ها همیشه در جستجوی تجربه‌های جدید هستیم و به آسانی دست از تلاش برنمی‌داریم. در این مطلب قصد داریم یکی از فوق‌العاده‌ترین و جدیدترین تفریحات هیجانی در جهان را معرفی کنیم.

در نیوزیلند منجنیق بزرگی ساخته‌اند که کارش پرتاب انسان‌ها با سرعتی باورنکردنی است. این دستگاه بزرگترین منجنیق انسانی در سراسر دنیاست و ساخت آن دریچه‌ی نوینی به روی هیجان و تجربه‌ی آدرنالین به روی علاقه‎‌مندان گشوده است. این منجنیق بزرگ نیویس (Nevis) نام دارد زیرا در روستای نیویس در جنوب کوه‌های آلپ و در نزدیکی شهر کویینزتاون واقع شده است.

این منجنیق منحصربه‌فرد حس پرواز را ایجاد می‌کند زیرا می تواند با سرعت 100 کیلومتر در کمتر از 1.5 ثانیه شما را به سوی آسمان پرتاب کند؛ اما ماجرای این وسیله‌ی ناب به همینجا ختم نمی‌شود زیرا ماجراجویی که قصد استفاده از آن را دارد باید بداند که در ارتفاع 150 متری از سطح زمین و بر فراز دره‌ای ژرف قرار خواهد گرفت. حالا مساله این است که چه کسی شجاعت پرتاب شدن توسط این دستگاه پرتاب انسان را دارد؟ پرتاب عمودی به سمت آسمان، ترس از ارتفاع و نبرد با سرعت، چالش‌هایی هستند که هرکسی توان مبارزه با آنها را ندارد.

از ابتدا تا انتهای این تجربه‌ی خاص حدود 3 الی 4 دقیقه طول خواهد کشید که در نوع خود زمانی بسیار طولانی‌ست. همه‌چیز از قبل آماده‌سازی شده و این منجنیق از نظر ایمنی تضمین شده است و هیچ کس جز افرادی که با هدف استفاده از این دستگاه به محوطه می‌آیند، اجازه‌ی ورود به این ناحیه را نخواهد داشت؛ اما با این حال هرکسی تاب تجربه‌ی سوار شدن بر این منجنیق و مبارزه با ترسش را ندارد.

آیا شما شجاعت امتحان کردن این منجنیق را دارید؟ اصلا اهل هیجان هستید؟ هیجان‌انگیزترین تجربه‌ی شما چه بوده است؟ 

افتتاح بزرگ ترین دستگاه پرتاب انسان در دنیا

افتتاح بزرگ ترین دستگاه پرتاب انسان در دنیا

افتتاح بزرگ ترین دستگاه پرتاب انسان در دنیا

افتتاح بزرگ ترین دستگاه پرتاب انسان در دنیا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s