سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

اظهارات مداخله‌جویانه مقام سازمام ملل درباره لبنان/واکنش بیروت

ساعت 24-«یان کوبیچ» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان با انتشار یک پست توئیتری در خصوص لبنان بحث و جدل های فراوانی را ایجاد کرد.

به گزارش النشره کوبیچ نوشت: پارلمان لبنان باید قوانین مربوط به مبارزه با فساد را با شفافیت کامل بررسی کنند نه پشت درهای بسته.

وی افزود: قوانینی که در پارلمان لبنان بررسی می شود باید در برابر مردم این کشور بررسی شود تا بتوانند در خصوص آنها نظر بدهند.

بسیاری از گروه های سیاسی در لبنان این سخنان نماینده سازمان ملل درباره پارلمان این کشور را مداخله جویانه توصیف کرده اند.

کوبیچ هم چنین در خصوص اوضاع آزادی بیان در لبنان اظهار نظر کرده است.

در همین حال دبیر خانه پارلمان لبنان نیز به اظهار نظر اخیر یان کوبیچ هماهنگ کننده ویژه دبیر کل سازمان ملل در لبنان واکنش نشان داد.

این دبیر خانه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که لبنان نیازی ندارد که دیگران در خصوص نحوه قانون گذاری به این کشور آموزش دهند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما هیچ روزی در پارلمان لبنان، پشت درهای بسته قانون گذاری نکرده ایم.

پیش از این، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان با انتشار یک پست توئیتری در خصوص لبنان بحث و جدل‌های فراوانی را ایجاد کرده بود.

کوبیچ نوشت: پارلمان لبنان باید قوانین مربوط به مبارزه با فساد را با شفافیت کامل بررسی کنند نه پشت درهای بسته.

وی افزود: قوانینی که در پارلمان لبنان بررسی می‌شود باید در برابر مردم این کشور بررسی شود تا بتوانند در خصوص آنها نظر بدهند.

بسیاری از گروه‌های سیاسی در لبنان این سخنان نماینده سازمان ملل درباره پارلمان این کشور را مداخله جویانه توصیف کرده اند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s