رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634013

فساد گسترده در دومین تیم لیگ برتر فوتبال

ساعت 24 - پرونده مربوط به فساد مالی در باشگاه مس رفسنجان نه تنها به راهروهای فدراسیون فوتبال ربط پیدا کرد، بلکه سازمان لیگ نیز یکی از اعضای درگیر در این پرونده است.

ب

ه گزارش شبکه شرق، در شرایطی که بررسی پرونده فساد مالی در باشگاه مس باز است و روال قانونی و قضایی خود را طی می‌کند، بر اساس جدید اطلاعات، در یک باشگاه لیگ برتری دیگر نیز فساد گسترده‌ای صورت گرفته است.

پس از آن که زوایای جدیدی از فساد مالی رخ داده در باشگاه مس رفسنجان منتشر و باعث ورود مراجع قضایی در این پرونده شد، «مهدی تاج« که برای حضور در کنگره فیفا به تایلند سفر کرده است، تصمیم گرفت از همانجا حکم برکناری «خداداد افشاریان» رییس کمیته داوران و «سهیل مهدی» رییس کمیته مسابقات لیگ را صادر کند.

افشاریان در شرایطی از مسوولیت خود برکنار شد که علاوه بر ریاست کمیته داوران، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال نیز بود و همین امر تبعاتی را برای مهدی تاج و فدراسیون فوتبال به همراه خواهد داشت.

پرونده مربوط به فساد مالی در باشگاه مس رفسنجان نه تنها به راهروهای فدراسیون فوتبال ربط پیدا کرد، بلکه سازمان لیگ نیز یکی از اعضای درگیر در این پرونده بود که طی آن سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ چاره‌ای جز استعفا پیدا نکرد تا حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ با آن موافقت کرده و کشوری فرد دبیر فعلی را تا اطلاع ثانوی جانشین مهدی کند.

در حالی که رسیدگی به پرونده فساد در باشگاه مس جریان دارد و هنوز زوایای کامل آن بررسی نشده است، بر اساس اطلاعات کسب‌شده، در یکی دیگر از باشگاه‌های لیگ برتری، فساد گسترده‌ای صورت گرفته که بازهم رد پای یک مدیر فوتبالی چشمگیر است و به زودی از مسوولیتش برکنار خواهد شد.

پرونده فساد در این باشگاه لیگ برتری شهرستانی به جریان افتاده و براساس اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، چندین میلیون دلار در این باشگاه به صورت غیرقانونی جاه‌بجا شده است.

فساد در دومین باشگاه لیگ برتری در شرایطی وارد رسیدگی قضایی قرار گرفته که «مهدی تاج» رییس فدراسیون از نهادهای نظارتی خواسته است به طور جدی و دقیق این پرونده را بررسی و با متخلفان برخورد کنند.

جزئیات جدید پرونده فساد در فدراسیون فوتبال

«مهدی تاج»، رئیس فدراسیون فوتبال جزئیات جدیدی از پرونده فساد در این فدراسیون را شرح داد: «چون موضوع پرونده فساد «رشوه» بود، برای پیگیری به دادگستری ارجاع داده شد. فعلا به این نتیجه رسیدیم که افراد متهم را تعلیق کنیم و اگر فساد آن‌ها ثابت شود، بدون چشم‌پوشی از کلیه فعالیت‌های فوتبالی محروم‌شان می‌کنیم.

بهتر است جزئیات پرونده را مقامات قضایی اعلام کنند، ولی اینسه نفری که در حوزه فوتبال بودند و یک نفر هم رسانه‌ای، هر کدام به دریافت ۲۵ سکه متهم شده‌اند».

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها