رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 636994

تصادف خودروی خودران با عابر پیاده جنجالی شد

ساعت 24- خودروی خودران در چین با یک عابر پیاده تصادف کرد و اکنون کاربران شبکه‌های اجتماعی از شرکت خودروسازی دفاع می‌کنند زیرا عابرمذکور هنگام قرمز بودن چراغ از

آسوشیتدپرس، بایدو، اپراتور این وسیله نقلیه در بیانیه‌ای به رسانه‌های چینی اعلام کرد هنگامیکه چراغ سبز شد، خودرو حرکت کرده و یک برخورد کوچک با عابر پیاده داشته است. فرد مذکور به بیمارستان منتقل شده اما هیچ جراحت خارجی واضحی در بدنش نبود.

این رویداد روز یک شنبه در شهر ووهان رخ داده و نشان دهنده چالش‌های پیش روی خودروهای خودران در وضعیت‌های پیچیده است. نشریه چینی Yicai به نقل از یک کارشناس نوشته این فناوری احتمالا در هنگام رویارویی با رفتارهای غیرمعمول مانند نقض قوانین ترافیکی توسط وسایل نقلیه و عابران دیگر با محدودیت هایی روبرو شود.

تصاویر پست شده در فضای آنلاین نشان می‌دهد یک فرد در خیابان جلوی خودروی خودران نشسته است. بیشتر اظهار نظرها در شبکه‌های اجتماعی در حمایت از بایدو بوده که نشان می‌دهد عابر پیاده قانون را زیرپا گذاشته است.

شرکت چینی بایدو در زمینه توسعه خودروی خودران وهوش مصنوعی پیشرو است. بزرگترین عملیات تاکسی رباتیک این شرکت با یک ناوگان شامل ۳۰۰ خودرو در ووهان فعال است.

«آپولو گو» به عنوان یک سرویس تاکسی آنلاین در بخش‌های محدودی از ۳ شهر پکن، شنژن و چانگ پینگ نیز فعال است.

مهر 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها