یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۴

تپه ای با میلیونها اسم

تپه با اسم

ساعت 24-به مدت هفتاد سال مردم به دشت دور افتاده نزدیک شهر یوما در ایالت آریزونای امریکا می رفتند تا روی زمین آنجا پیام ها ی خود را بنویسند .برعکس نوشته هایی که می تواند محیط را تخریب کند این پیام ها با دقت روی سنگ های کوچک و تخته سنگ ها نقش بستند

نوشتن روی سنگ ها احتمالا در طول جنگ جهانی دوم شروع شده است . ژنرال ارتش ، "جرج پاتن" سربازان خود را برای آموزش به این مکان آورد . این اردوگاه آموزشی به مرکز اموزشی کویر معروف بود و یکی از بزرگترین تمرین های نظامی تاریخ در این محل بود . این اردوگاه نظامی از پاناما تا کالیفرنیا 80هزار  متری فینیکس در آریزونا و خارج از شهر یومابه سمت انتهای جنوب نوادا گسترش داشت .

اولین بار این نوشته ها به وسیله سربازان روی زمین حک شد و پیام های گرافیتی نامیده شد. پس ازجنگ در دهه 1960 این منطقه دوباره کشف شد و به محل گذر جاده های محلی تبدیل شد  در ابتدا صدها نام روی این زمین ها حک شده بود اما بعد میلیون ها نام اضافه شد .

هر چند سال تعدادی داوطلب برای تمیز کردن شن های بادهای کویری به این منطقه می آیند و سنگ هایی را به جا ی آن نوشته ها جایگزین می کنند . این نوشته بسیار با ارزش است و برخی از آنها چهل سال قدمت دارد .

در ابتدا سنگ های آتشفشانی در قسمت شرق تپه حکاکی و نوشته می شد . اما حالا بازدیدکنندگان سنگ ها را با خود می آورند برخی از این سنگ ها  را بیش از 20 سال است به این مکان اورده اند .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.