رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 623952

تاسیس دانشگاه علوم پزشکی برای بروجرد ضروری است

ساعت 24- رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تاسیس دانشگاه علوم پزشکی برای بروجرد ضروری است.

بهرام دلفان امروز چهاردهم در جلسه شورای آموزش عالی شهرستان بروجرد که در دانشگاه آیت‌الله‌العظمی بروجردی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: دانشکده پرستاری در شهرستان تاسیس شده و با جذب دانشجو کار خود را آغاز کرده است و در حال حاضر با توجه به توسعه آموزش عالی باید رشته‌های آن افزایش یابد.

وی تصریح کرد: تاسیس دانشگاه علوم پزشکی برای شهرستان لازم بوده که لازمه آن دانشکده علوم پزشکی است و باید رشته‌های دانشکده پرستاری افزایش یابد و اگر این مهم محقق شود می‌تواند دانشکده علوم پزشکی را داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت و قدمتی که بروجرد دارد این شایستگی را دارد که دانشگاه علوم پزشکی را در این شهرستان داشته باشیم.

دلفان اضافه کرد: دانشکده پرستاری در حال حاضر استیجاری بوده و با توجه به مشکلات مالی که وجود دارد این دانشکده باید صاحب یک فضای فیزیکی شود.

وی بیان کرد: مسئله بعدی این است که بیمارستان‌های بروجرد باید آموزشی شوند چون این امر یکی از مقدمات دانشکده علوم پزشکی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: بروجرد دارای ۳ بیمارستان است که دو مورد آن‌ها فرسوده است و بیمارستان چمران از نظر پدافند غیرعامل قابل‌استفاده نیست.

دلفان اظهار کرد: مجوز ساخت بیمارستان جدید در بروجرد صادر شده اما تاکنون زمین مناسب برای آن در شهرستان تامین نشده که در این راستا همکاری مسئولین شهرستان را می‌طلبد.

ایسنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها