• سرنوشت بیمارستانی که طبیب مخصوص دو پادشاه تاسیس کرد

  سرنوشت بیمارستانی که طبیب مخصوص دو پادشاه تاسیس کرد

  ساعت24-نخستین بار به دنبال سفر قاجارها به فرنگ ایده شکل‌گیری مریض‌خانه در ایران شکل گرفت؛ روندی ادامه‌دار که سرانجام منجر به شکل‌گیری ایده ساخت بیمارستانی مخصوص زنان شد تا به این ترتیب نخستین مریضخانه تخصصی نسوان در اواخر قاجاریه افتتاح شود؛ بیمارستانی که اکنون در گذر از یک قرن فعالیت، این روزها با عنوان نام موسس‌ خود "دکتر امیرخان امیراعلم" تحت عنوان بیمارستان تخصصی گوش و حلق و بینی شناخته می‌شود...

 • سرنوشت بیمارستانی که طبیب مخصوص دو پادشاه تاسیس کرد

  ساعت24-نخستین بار به دنبال سفر قاجارها به فرنگ ایده شکل‌گیری مریض‌خانه در ایران شکل گرفت؛ روندی ادامه‌دار که سرانجام منجر به شکل‌گیری ایده ساخت بیمارستانی مخصوص زنان شد تا به این ترتیب نخستین مریضخانه تخصصی نسوان در اواخر قاجاریه افتتاح شود؛ بیمارستانی که اکنون در گذر از یک قرن فعالیت، این روزها با عنوان نام موسس‌ خود "دکتر امیرخان امیراعلم" تحت عنوان بیمارستان تخصصی گوش و حلق و بینی شناخته می‌شود...

 • خطر «آبکی شدن» خدمات سلامت/ کاهش استقبال برای تاسیس «مطب»

  ساعت24-معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری نرخ خدمات سلامت باعث کاهش کیفیت خدمات پزشکی می‌شود، گفت: باید در کشور کف تاب‌آوری مراکز ارائه‌دهنده خدمت را بررسی و احصاء کنیم و از دولت هم انتظار داریم که آن‌ها را اعمال کند.

 • ژاپن با ۳۴۳ قربانی در صدر جان باختگان کرونایی جهان

  ساعت24-خبرگزاری صدا و سیما نوشت: بر اساس تازه‌ترین آمار، تعداد قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۶ میلیون و ۷۵۶ هزار نفر رسید و همچنان بیشترین تعداد قربانیان در کشور ژاپن ثبت شده است.

 • «صرع» چیست و چگونه درمان می‌شود؟

  ساعت24-به اعتقاد برخی از متخصصان مغز و اعصاب، صرع بیماری نیست بلکه نشانه‌ای از یک بیماری است که هشدار می‌دهد بخشی از مغز، کارش را به‌ درستی انجام نمی‌دهد.

 • ملاک پرداختی‌ها به پرستاران در بودجه ۱۴۰۲ / چالش‌ پرستاران با ۲ سازمان بیمه‌گر

  ساعت24-معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه رقم پیشنهادی لایحه بودجه ۱۴۰۲ برای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری معیار پرداختی به آنها نیست، در این باره توضیح داد: با ورود تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به سرانه سلامت،‌ دیگر حداقل و حداکثری برای بودجه آن وجود ندارد و بر اساس میزان خدماتی که پرستاران ارائه می‌دهند و آن خدمت در سامانه‌های بیمارستانی ثبت می‌شود، بیمه مکلف به پرداخت است.

 • شیب آرامِ صعودِ کرونا / چرخش سویه‌های قدیم و جدید کووید در کشور

  ساعت24-ایسنا نوشت: معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت کرونا در کشور، گفت: در حال حاضر شیب روند صعودی کرونا در کشور بسیار آرام است، اما نباید فکر کنیم که شرایط عادی است.

 • مشکل نقدینگی دارو حل می‌شود؟/ اصلاح بیمه روستاییان با هدف کاهش هزینه‌های درمان

  ساعت24-رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به مشکلات نقدینگی حوزه دارو از حل مشکلات صنعت دارو در آینده نزدیک خبر داد.

 • بودجه ۱۴۰۱ نگرانی‌های زیادی را در زمینه سلامت عمومی در سال ۱۴۰۲ ایجاد کرده است

  جوانمرگی «دارویار»

  ساعت24- بی‌شک بزرگ‌ترین چالش نظام درمانی ایران در سال جاری مسئله تأمین داروی شهروندان بود. این مسئله چه از نظر قیمت‌گذاری و چه از نظر زنجیره تأمین، شهروندان را دچار مشکل کرده بود. در ابتدای سال و متأثر از تصمیمات اقتصادی ابتدای سال و لایحه بودجه ارز ترجیحی بخش دارو در کشور حذف شده بود و این مسئله موجب شد قیمت داروها در ابتدای سال افزایش شدیدی پیدا کند. اگرچه دولت وعده داده بود که در این زمینه هزینه‌کرد از جیب مردم تغییر نخواهد کرد؛ اما نتیجه چیزی غیر از این بود.

 • آغاز اجرای آزمایشی «دوراپزشکی» در ۲ استان + جزییات

  ساعت24-رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ضمن تشریح جزئیات اجرای طرح دوراپزشکی در دو استان، گفت: با این شیوه قرار است بیماری ابتدا توسط پزشک مرکز مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که لازم بود پزشک متخصص مشورت دهد، آنگاه از طریق‌ دستگاه‌هایی که در بستر الکترونیک در اختیار متخصصین قرار دارد، پزشک سطح یک با پزشک سطوح بالاتر به شکل برخط ارتباط گرفته و مشاوره لازم را دریافت کند.

 • به تاخیر انداختن پیری با فناوری فراصوت

  ساعت24-ایسنا نوشت: نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که درمان با کمک امواج فراصوت می‌تواند روند پیری را به تاخیر انداخته، متوقف کرده یا حتی معکوس کند.

 • لایحه بودجه ۱۴۰۲؛ پشت «دارویاری» خالی شد؟

  ساعت24-کاهش شدید سه ردیف بودجه‌ای سازمان غذا و دارو در لایحه ۱۴۰۲، به‌ویژه اعتبارات طرح دارویاری، نشان می‌دهد که شاید این طرح برای ادامه حیات حامی جدی ندارد؛ چراکه طرحی که قرار بود آشفته بازار دارو را سامان دهد، در صورت عدم تخصص بودجه مناسب، خود می‌تواند ضربه‌ای بر پیکره تامین داروی کشور باشد...

 • دو سرطان شایع میان زنان / روش‌های پیشگیری کدامند؟

  ساعت24-رئیس انجمن سرطان‌های زنان ایران با تاکید بر اهمیت غربالگری و تشخیص زودرس سرطان‌ها به خصوص در جامعه زنان ایران، گفت: در بــین زنــان کشــورهای در حــال توســعه، سرطان دهانه رحـم از علـل مهـم مـرگ و میـر زنان محسوب میشود و بعد از سرطان سـینه، دارای بیشترین فراوانـی اسـت.

 • کاهش شدید ۳ردیف اعتباری سازمان غذا و دارو در ۱۴۰۲/خطر مشکل در تامین دارو و شیرخشک

  ساعت24-رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این سازمان نسبت به اعتباری که برای بودجه طرح دارویاری در لایحه بودجه سال آتی پیش‌بینی شده، انتقاد دارد، گفت: در اعتبارات ۳ ردیف بودجه‌ای سازمان غذا و دارو برای ۱۴۰۲ کاهش شدید داشته‌ایم که در صورت عدم اصلاح، تامین دچار مشکل می‌شود.

 • آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۹۸ مبتلای جدید/ ۲تن دیگر جان باختند

  ساعت24-بر اساس اعلام وزارت بهداشت، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۶۳ هزار و ۹۶ نفر رسید.

 • خواص شگفت‌انگیز و بی‌نظیر «سماق» برای سلامتی

  ساعت24- خاصیت سماق در ممانعت از ترکیب گلوکز با مولکول های پروتئین های حیاتی بدن تا میزان ۸/۸ درصد باعث شده تا این گیاه برای بیماران مبتلا به دیابت ، مفید تشخیص داده شود.

 • ریفلاکس اسید معده را جدی بگیرید

  ساعت24-یک متخصص هشدار می دهد که اگر مکرر سوزش معده دارید یا فکر می کنید ممکن است به بیماری ریفلاکس اسید معده مبتلا باشید، قبل از اینکه دچار عوارض جدی شوید، به متخصص مراجعه کنید.

 • کاهش بودجه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در۱۴۰۲ / عدالت در پرداختی‌ها؛ مطالبه جدی پرستاران

  ساعت24-قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری سرانجام پس از حدودا ۱۵ سال درحالی از تیرماه امسال برای اجرا ابلاغ شد که تکلیف شده بود معیار محاسبه مبالغ از اول دی ماه ۱۴۰۰ باشد؛ موضوعی که سرانجام در روزهای منتهی به روز پرستار و البته بدون ضابطه مشخص، به شکل علی‌الحساب پرداختی‌هایی نامنظم در اختیار پرستاران قرار گرفت و گلایه‌هایی را رقم زد؛ این درحالیست که به اذعان مسوولان نظام پرستاری اعداد و ارقام بودجه‌ای اجرای این قانون برای ۱۴۰۲ نیز واقعی نبوده و ناقص است...

 • تغییرات گسترده کرونا از ابتدا تاکنون / پای کدام «جهش‌ها» به ایران رسید؟ 

  ساعت24-رییس آزمایشگاه مرجع کشوری کووید-۱۹ انستیتو پاستور ایران ضمن ارائه توضیحاتی درباره آخرین‌ جهش‌های کرونا، گفت: میزان بالای تغییرات در ژنوم ویروس و آنتی ژن‌های آن، بروزرسانی واکسن‌های کرونا بر اساس واریانت‌های جدید را اجتناب ناپذیر کرده است. 

 • پیشنهاد بودجه ۲۷۳ هزار میلیاردی برای سلامت / وضعیت یارانه دارو و مالیات بر سیگار در ۱۴۰۲

  ساعت24-لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، ۲۱ دی ماه به مجلس شورای اسلامی ارائه شد؛ لایحه ای که بحث سلامت به صورت مبسوط در آن دیده شده و برای وزارت بهداشت به عنوان دومین وزارتخانه بزرگ دولت، بودجه‌ حدود ۲۷۳ هزار میلیارد تومانی پیشنهاد شده است.

 • وزیر بهداشت : داروهای خاص را بطور سهمیه بندی توزیع می کنیم

  ساعت24- وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی گفت : داروهای خاص را بطور سهمیه بندی توزیع می کنیم

پیشنهاد