چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸

احمد خاتمی:

مسئولان نظام آرزوی مذاکره را بر دل آمریکایی‌ها خواهند گذاشت/ چنانچه کمترین آسیبی به کشور و نظام ما وارد شود نه تنها آمریکا که رژیم صهیونیستی هم هدف قرار می‌گیرد/ تعبیر فساد سیستمی در کشور نقش‌آفرینی در جنگ روانی دشمن است

احمد خاتمی.jpg

ساعت 24-خطیب نماز عید سعید قربان، گفت: هزینه جنگ برای آمریکا یک هیولاست؛ آنها می‌دانند که اگر کمترین آسیبی به این کشور و این نظام وارد شود نه تنها آمریکا که همپیمان این کشور در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی هم هدف قرار خواهد گرفت.

آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز عید سعید قربان امروز (چهارشنبه) در جریان خطبه‌های نماز این عید سعید، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) با مشکلات زیادی اعم از مشکلات مرتبط با جنگ‌ها و مشکلات اقتصادی مواجه بود اما هیچگاه از ادبیات یأس گونه استفاده نکرد و هرگز خسته نشد و هشدار داد که خستگی ملازم با شکست است.

وی تصریح کرد: بنا بر فرمایشات پیامبر اکرم (ص) نباید صلح تحمیلی و مذاکره تحمیلی را پذیرفت چرا که شما برتر هستید و خدا با شماست.

آیت‌الله خاتمی بیان داشت: ملت ایران 40 سال است نشان داده که خسته نشده و به یاری خداوند دشمنانش را خسته خواهد کرد.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) مطلقا نترسید در قاموس مومن ترس وجود ندارد. بنا بر فرمایش امام باقر(ع) ترس برای آنهایی است که خدا را ندارند.

خطیب نماز عید سعید قربان با اشاره به ضرورت وحدت در جامعه، گفت:پیامبر اکرم(ص) در هنگامه هجوم دشمن مدام تاکید بر وحدت داشتند چرا که خوش‌ترین خبر برای دشمنان تفرقه داخلی است.

وی تاکید کرد: ملت ما با تمسک به محور وحدت که ولایت ان‌شاء‌الله در برابر دشمنان مقاومت خواهد کرد.

آیت الله خاتمی با اشاره به در پیش بودن هفته دولت، اظهار کرد: حقوقی که دولت و دولتمردان دارند، حمایت مقام معظم رهبری و مردم برای برداشتن بار سنگین اداره کشور است؛ هم امام(ره) و هم مقام معظم رهبری از همه دولت‌های بعد از انقلاب حمایت کردند و حمایت خواهند کرد.

وی با اشاره به تکالیف دولت، گفت: عمده ترین تکلیف دولت و دولتمردان، خدمت به مردم است چرا که مردم مخدوم و مسئولان خادم هستند.

خطیب نماز عید سعید قربان در ادامه با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره عظیم حج، تصریح کرد: این پیام آکنده از معنویت و سیر و سلوک بود و در آن تاکید شده بود که استراتژی دشمن ، کشتن مسلمانان به دست خود مسلمانان است. به راستی که این استراتژی دنیای استکبار بویژه آمریکایی‌هاست که مسلمانان مظلوم را به دست عده‌ای که به ظاهر مسلمان هستند، از بین ببرد.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در تاریخ 15 مرداد، گفت: مقام معظم رهبری در آن دیدار اولا تاکید کردند که جنگ نخواهد شد؛ این تاکید معظم‌له یک شعار نبود بلکه بیان کننده واقعیت‌ها بود چرا که آمریکا می‌داند اگر کوچکترین آسیبی به کشور ما وارد آورد تا تمام دنیا تعقیبش می‌کنیم و به روز ذلت می‌نشانیمش.

آیت‌الله خاتمی، تصریح کرد: هزینه جنگ برای آمریکا یک هیولاست؛ آنها می‌دانند که اگر کمترین آسیبی به این کشور و این نظام وارد شود نه تنها آمریکا که همپیمان این کشور در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی هم هدف قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در همان دیدار 15 مرداد ماه مبنی بر اینکه مذاکره هم با آمریکا صورت نخواهد گرفت، گفت: آمریکایی‌ها چه بلایی بر سر برجام درآوردند؛ یک ذره انسانیت و شرف در این عرصه به خرج نداند. تمام روسای جمهور آمریکا بعد از انقلاب اسلامی در پی مذاکره با مسئولان ما بودند و داستان مک فارلین فراموش نشدنی است؛ زمانیکه آمریکایی‌ها در بحبوحه جنگ می‌خواستند باج دهند تا ما را به مذاکره بکشانند اما حسرت مذاکره بر دلشان ماند.

خطیب نماز عید سعید قربان، بیان داشت: این فرد تازه به دوران رسیده در آمریکا نیز 8 بار درخواست مذاکره با ایران را کرده است اما با کمال وقاحت می گوید که خواهان مذاکره نیست! حال آنکه او برجام را به هم زد تا مجددا با ایران مذاکره کند و اقتدار موشکی و منطقه ای ایران را در مذاکره جدید بگنجاند. اما این بار نیز مسئولان نظام آرزوی مذاکره را بر دل آمریکایی‌ها خواهند گذاشت.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال دیکتاتوری در مذاکره هستند، گفت: آمریکایی‌ها می‌گویند که در جریان مذاکره ما هر چه می‌گوییم شما قبول کنید؛ حال آنکه این دیگر نامش مذاکره نیست بلکه دیکتاتوری مذاکره است و مردم و نظام جمهوری اسلامی در مقابل دیکتاتوری می‌ایستند.

آیت الله خاتمی در ادامه با اشاره به ضرورت برخورد قاطعانه و عادلانه با فساد در کشور، اظهار داشت: برخورد با فساد باید در گلوگاه‌ها باشد و مبارزه با فساد، مبارزه با علت‌ها باشد.

وی در پایان با بیان اینکه در بحث مبارزه با فساد نباید حق پاک دست‌ها ضایع شود خاطرنشان کرد: در بدنه قوای سه گانه و سایر نهادها و دستگاه های کشور دنیایی از انسان‌های لقمه حلال خور وجود دارد؛ بنابراین نباید به بهانه مقابله با فساد، تعبیر فساد سیستمی کرد و با بزرگنمایی فساد، نظام را متهم به فساد سیستمی کرد؛ فساد سیستمی یک دروغ است و متهم کردن نظام به آن، نقش آفرینی در جنگ روانی دشمن و نوعی فساد است. 

خبرگزاری میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s