سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰

آمریکا شرکت ملی معدن ونزوئلا را تحریم کرد

ساعت 24- وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت ملی معدن ونزوئلا موسوم به «ماینروِن» را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد شرکت ملی معدن ونزوئلا موسوم به «ماینروِن» در فهرست شرکت‌های تحریم‌شده از سوی این وزارتخانه قرار گرفته است.

هفته گذشته «الیوت آبرامز» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا تأکید کرده بود که دولت متبوعش قصد دارد تحریم‌های بیشتری را علیه دولت ونزوئلا و شرکت‌هایی که با آن مراودات تجاری و مالی دارند، وضع کند.

آمریکا تلاش می‌کند تا از طریق افزایش فشارهای اقتصادی و سیاسی بر دولت قانونی ونزوئلا، «نیکلاس مادورو» را وادار به کناره‌گیری از سمت خود کند؛ ولی مادورو بارها تأکید کرده که تنها رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلاست و در برابر خواسته آمریکا و متحدانش برای ترک جایگاه خود و واگذاری قدرت به «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا تسلیم نخواهد شد.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s