یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

دعوت دموکرات‌ها از رئیس سابق سیا برای توضیح درباره ایران

ساعت24 - دموکرات‌های مجلس نمایندگان جان برنان، رئیس سابق سیا را دعوت کرده اند تا هفته آینده با آن‌ها درباره اوضاع ایران سخن بگوید.

به گزارش آسوشیتدپرس، به گفته یک مشاور دموکرات و یک فرد آگاه دیگر، جان برنان که منتقد صریح اللهجه ترامپ است، قرار است سه شنبه با نمایندگان دموکرات در نشست خصوصی هفتگی دموکرات‌ها گفتگو کند. در حالی از برنان و وندی شرمن، مقام سابق وزارت خارجه و مذاکره کننده بلندپایه آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ایران برای شرکت در این نشست دعوت به عمل آمده که قرار است همان روز دولت ترامپ در نشست غیرعلنی کنگره، گزارشی به قانونگذاران ارائه کند. قانونگذاران دموکرات احتمالاً در هر دو نشست شرکت خواهند کرد.

ترامپ و برنان به ویژه بر سر مسائل مربوط به تحقیقات مشاور ویژه دادگستری درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا درگیر مناقشه آشکار شده اند. برنان سال ۲۰۱۷ از سمتش در سیا کناره گیری کرد.

سال گذشته پس از انتقادهای برنان از تعاملات ترامپ با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اجلاس هلسینکی، ترامپ گفت مجوزهای امنیتی وی را لغو می‌کند. مقامات بلندپایه امنیتی آمریکا معمولاً حتی پس از ترک نهاد امنیتی که در آن کار می‌کنند، مجوز امنیتی خود را دارند تا بتوانند به مقامات جانشین خود مشاوره دهند. معلوم نیست آیا واقعاً مجوز امنیتی برنان از وی گرفته شده است یا خیر.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیوسته از دولت خواسته است گزارشی درباره اوضاع در ایران به قانونگذاران ارائه کند، اما وی گفت درخواستش در ابتدا رد شد. دولت هفته گذشته گزارش محرمانه‌ای به سران هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه ارائه کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s