چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸

توضیحات واعظی درباره سخنگوی دولت/سخنگوی منتخب آخر هفته با رئیس جمهور جلسه دارد

ساعت 24 - رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره مصوبات جلسه امروز هیئت دولت گفت: مهمترین بحثی که امروز داشتیم بررسی بهبود محیط کسب و کار بود.

 محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره مصوبات و مباحث مطرح شده در جلسه امروز دولت گفت: مهمترین بحثی که امروز داشتیم بررسی بهبود محیط کسب و کار بود. برای اینکه بتوانیم به اینکه اگر شرکتی می‌خواهد تاسیس شود و یا اینکه مردم و شرکت‌ها و کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند سرعت ببخشیم؛ نباید طوری باشد افراد از این دستگاه به آن دستگاه و از این وزارتخانه به آن وزارتخانه بروند و باید این کارها از طریق فضای مجازی انجام شود.

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور دستور داد اگر کسی می‌خواهد شرکت تاسیسی کند و یا اینکه فردی قصد سرمایه‌گذاری دارد؛ اگر یکبار سوء پیشینه خود و برخی مشخصات خود را ارائه کرده، نباید دوباره از او همین مدارک خواسته شود. این مصوبه را قطعی کردیم و برخی بخش‌های آن در کمیسیون‌های مربوط در حال بررسی است و تا الان بیش از 1000 مجوز حذف شده ولی هیئت دولت این را کافی ندانسته و قرار شده مجوز‌های کاهش یابد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: اگر آنچه امروز صحبت شد عملیاتی شود می‌توانیم برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی دارند و هم به انجام کارهای مردم سرعت ببخشیم.

واعظی درباره سحنگوی دولت نیز گفت:  یک نفر انتخاب شده و بعد از ملاقات او با رئیس‌جمهور، درباره معرفی او تصمیم‌گیری می‌شود.

آخر هفته سخنگوی منتخب با رئیس‌جمهور جلسه دارد و احتمالا مورد نظر ریاست جمهور قرار می‌گیرد. او فعلا در حال ارائه برنامه است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s