یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

ناگفته‌های کامران تفتی از کاراکتر حنیف در سریال «برادرجان»

ساعت24 - بازیگر مجموعه رمضانی «برادر جان» درباره‌ کاراکتری که در این مجموعه ایفا می‌کند، معتقد است: کاراکتر «حنیف» به شدت واقعی است و این سریال بدون شعار و بدون اینکه زیادی به اصول اخلاقی تاکید کند روایت درست و درمانی را تعریف کرده است.

کامران تفتی درباره‌ ویژگی نقش خود و دیالوگ‌های سعید نعمت‌الله که پیش‌تر با او در مجموعه «زیر هشت»، «دیوار»، «میکائیل» هم همکاری داشته است، توضیحاتی را ارائه داد.

او که در این سریال نقش "حنیف" را بازی می‌کند، درباره‌ این شخصیت گفت: حنیف یک کاراکتر خاکستری است. اصولاً اسم‌های سریال سعید نعمت الله عین انتخابش خاص است. حنیف آدم خاکستری است که هم عاشقش می‌شوید و هم از او متنفر می‌شوید.


 

این بازیگر در ادامه گفت: من یکی از بازیگرانی هستم که بیشترین همکاری را با سعید نعمت‌الله داشته‌ام. به شدت به کلمات قصه مدل نگاه سعید نعمت‌الله آشنا هستم و معتقدم ایشان فوق‌العاده می‌نویسند. به نظرم «برادرجان» از همان ابتدا با بودن سعید نعمت‌الله، علی نصیریان و آقای آهنج و شفیعی نوید کار خوب را می‌داد. کارهای رمضانی داشته‌ام و احساس می‌کنم کارهایی از جنس «برادرجان» ربطی به ماه رمضان و مناسبت رمضان ندارد. وقتی قصه واقعی از جنس زندگی داری هر فصل و هر تاریخی می‌توانی آن را پخش کنی و مخاطب خاص خود را خواهد داشت. سریال «برادرجان» نیز از این قاعده مستثنا نیست. ضمن اینکه در این ماه رمضان مخاطبان تمرکز بیشتری دارند که زمان بیشتری سریال ببینند؛ از طرفی احساس می‌کنم این سریال توانسته است مخاطبانش را حفظ کند.

کامران تفتی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود درباره قصه «برادرجان»، یادآور شد: قصه این سریال درباره پول است که همه مردم ما به نوعی گرفتار آن هستند. خیلی‌ها پول دارند و یک‌سری مشکلات دارند، برخی بی‌پول‌ هستند و جور دیگری مشکل دارند. در این دریای گل‌آلود بعضی وقت‌ها یک چیزهایی از بین می‌رود و کشتی‌هایی غرق می‌شود، مثل حیا، آبرو، خانواده، برادری و خیلی از چیزهای جذاب این شکلی که زمانی برای ما ارزش بوده و هنوز هم ارزش است. اما شکسته و از یاد مردم رفته است. «برادرجان» بدون شعار و بدون اینکه زیادی به اصول اخلاقی تاکید کند روایت درست و درمانی تعریف کرده است.
 

وی درباره شخصیت "حنیف" که آیا مخاطبان با آن همراه شده و با آن ارتباط برقرار می‌کنند، گفت: باید بگویم "حنیف" شخصیتی است که مخاطبان هم عاشقش هستند هم از او متنفر هستند. زمانی به او حق می‌دهید، زمانی حرص شما را درمی‌آورد، زمانی به شدت دلتان برایش می‌سوزد و گاهی دوست دارید به او چک بزنید. اما کاراکتر متفاوتی است که به شدت واقعی است.

کامران تفتی در پایان با بیان اینکه «برادرجان» سریالی است که در یاد مخاطبان خواهد ماند، به دیالوگ‌های سعید نعمت الله در این سریال اشاره کرد و گفت: «این همه عاقل، بذار یکی دیوانه باشد، بذار به یکی بگن خل. بذار پای آتش بشیند، زل بزند به آتش تا سحر شود».

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s