دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

سخنگوی وزارت خارجه: پیام نخست‌وزیر ژاپن شفاهی بود/ به دنبال افزایش تنش در منطقه نیستیم/ از کاهش تنش استقبال می‌کنیم/علت تنش‌ها بدعهدی‌ها و ترویسم اقتصادی آمریکا علیه ایران است

سید عباس موسوی

ساعت24 -سخنگوی وزارت خارجه گفت: ما از کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کنیم و به دنبال افزایش تنش در منطقه نیستیم.

سید عباس موسوی در نشست خبری با خبرنگاران تاکید کرد: ما از کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کنیم و به دنبال افزایش تنش در منطقه نیستیم.

وی افزود: همه کسانی که به دنبال راهکارهایی برای حل این موضوع هستند را به ریشه تنش‌ها و علت وقوع این مسایل ارجاع می‌دهیم که علت آن همان بدعهدی‌ها و ترویسم اقتصادی دولت آمریکا علیه ایران است.

موسوی برگزاری کنفرانس منامه که قرار است در بحرین برگزار شود را شرم آور دانست.

موسوی تاکید کرد به حراج گذاشتن آرمان و حقوق مردم فلسطین با عناوینی چون صلح در برابر پول راه به جایی نمی برد .

سخنگوی وزارت خارجه در مورد بدهی دولت انگلیس به بانک ملت و تحولاتی که در این زمینه رخ داده است، گفت: دادگاه انگلیس به نفع ایران رای داد و انگلیسی‌ها موظف هستند که این پول را پرداخت کنند و این کار را هر چه سریع‌تر انجام دهند.

سخنگوی وزارت خارجه در مورد سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران و اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در مورد این سفر گفت: نخست وزیر ژاپن حامل پیام کتبی برای ایران نبود، پیام شفاهی بود. آنها خواستار کاهش در منطقه بودند. ژاپنی‌ها تمایل ندارند که در این منطقه مهم تنشی وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s