دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹

حمله تروریستی در سومالی 17 کشته و 28 مجروح برجا گذاشت

ساعت 24- عملیات انتحاری گروه تروریستی الشباب در پایتخت سومالی به مرگ و جراحت تعدادی از ساکنان این شهر منجر شد.

 وقوع انفجاری مهیب در صبح دوشنبه و در «موگادیشو» پایتخت سومالی تلفات جانی و مالی سنگینی برجا گذاشت.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» در این انفجار دست‌کم 17  تن کشته و 28 نفر نیز مجروح شدند. این انفجار صبح دوشنبه در یک ایستگاه ایست بازرسی واقع در جاده منتهی به فرودگاه بین‌المللی «آدم عدی» رخ داد. بعد از این انفجار گروه تروریستی «الشباب» مسئولیت  آن را بر عهده گرفت. 

اخیرا نیز یک گروه مسلح با حمله به هتلی در شهر ساحلی «کیسمایو» در سومالی ۲۶ نفر را کشته و ۵۶ نفر را زخمی کردند. گروه تروریستی الشباب با برعهده گرفتن مسئولیت این انفجار اعلام کرد که یک عامل انتحاری به این هتل حمله کرده و به دنبال آن تعدادی از عناصر این گروه شروع به تیراندازی کرده‌اند. 

گروه تروریستی الشباب  سال ۲۰۱۱ از موگادیشو بیرون رانده شد و سیطره خود بر بسیاری از پایگاه‌ها را از دست داد،  اما با این حال همچنان یک تهدید امنیتی خطرناک است و عناصر آن هر از چند گاهی عملیات‌ انفجاری در سومالی و کنیا اجرا می‌کنند.

فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s