شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹

گوگرد؛ متهم احتمالی مشکلات تنفسی اهوازی‌ها

ساعت 24- خوزستان معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به فعالیت صنایعی که گوگرد ایجاد می‌کنند، گفت: گوگرد تولیدی در شهر اهواز در یک برنامه زمان‌بندی شده و با تضمین کافی، باید به صفر برسد زیرا احتمالا عامل بسیاری از مشکلات تنفسی و آلرژی در اهواز ناشی از این گوگرد است.

علیرضا عالی‌پور در جلسه کارگروه مقابله با گرد و غبار خوزستان که امروز شنبه (۲۸ دی‌ماه)  به مناسبت روز هوای پاک برگزار شد، با اشاره به طرح موضوع جابه‌جایی کارخانه کربن از شهر اهواز و مشکلات آن اظهار کرد: مطرح شدن بحث مشکلات انتقال شرکت کربن بلک تعجب‌آور است زیرا طبق ضوابط طرح جامع و تفصیلی، سه صنایع موجود در شهر اهواز شامل راکتورسازی، کربن بلک و لوله‌سازی باید به شرق اهواز منتقل شوند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در شمال شهر اهواز، شیبان و در جنوب، کوت عبدالله قرار دارند که این مسیرها کاملا بسته هستند. در شرق اهواز نیز صنایع آلاینده وجود دارند. جهت باد غالب، شمال به غرب است و صنایع آلاینده باید در شرق قرار بگیرند. تنها مسیر توسعه مسکونی اهواز، غرب و شمال غرب اهواز است و راه گریزی در این زمینه نیست.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به فعالیت صنایعی که گوگرد ایجاد می‌کنند، گفت: گوگرد تولیدی در شهر اهواز در یک برنامه زمان‌بندی شده و با تضمین کافی، باید به صفر برسد زیرا احتمالا عامل بسیاری از مشکلات تنفسی و آلرژی در اهواز ناشی از این گوگرد است.

ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s