ساعت24-رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهایی نخ‌نما علیه ایران گفت، احیای برجام یا توافق مشابه آن غیر قابل قبول است.

 «آویو کوخاوی» رئیس ستاد ارتش جنایتکار رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مداخله‌جویانه، توافق هسته‌ای ایران یا نسخه مشابه آن را غیرقابل قبول توصیف کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، کوخاوی با تکرار مواضع بی‌اساس این رژیم مدعی شد: «اگر توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ احیا شود، ایران نهایتاً قادر به حرکت به سوی دستیابی به بمب هسته‌ای خواهد بود، زیرا محدویت‌هایی که مانع از آن شود در این توافق لحاظ نشده‌اند».

او در ادامه گفت: «هرچیزی که شبیه به توافق فعلی یا نسخه بهبودیافته آن باشد، از لحاظ راهبردی و عملیاتی بد است و نباید اجازه آن داده شود».

روز گذشته «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و «سرگئی لاوروف» همتای روس او در مسکو دیدار و نشست خبری برگزار کردند.

لاوروف در این دیدار تأکید کرد نجات توافق هسته‌ای ایران یکی از مسائل فوری در مسائل بین‌المللی بوده و طرفین برجام را به بازگشت کامل به آن دعوت کرد.

مقام‌های ایران اعلام کرده‌اند که با توجه به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و عدم تحقق وعده‌های کشورهای اروپایی عضو این توافق، تهران طبق بند ۳۶ این توافق، گام‌های کاهش تعهدات برجامی را برداشته است و در صورت اجرای تعهدات طرف‌های مقابل، تهران هم این گام‌ها را به عقب برمی‌گرداند.

در حال حاضر با افزایش احتمال بازگشت دولت جدید آمریکا به برجام، اظهارنظرهای طرفین اروپایی آن درباره افزودن بندهای جدید به این توافق شدت گرفته است.

از سوی دیگر برخی کشورهای غیر مرتبط با این توافق از جمله رژیم صهیونیستی، امارات متحده عربی، بحرین و عربستان سعودی، با طرح ادعاهای واهی، تلاش می‌کنند در مسیر احیای برجام سنگ اندازی کنند.

«مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در سخنرانی دیروز (سه شنبه) در نشست شورای امنیت در پاسخ به اتهام‌زنی‌های نماینده رژیم صهیونیستی گفت: «نماینده رژیم اشغالگر ادعاهای اثبات نشده‌ای در مورد برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرد و با استفاده از برخی اطلاعات ساختگی، با درماندگی تلاش کرد تا فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آ‌میز ما را یک تهدید معرفی کند. این اقدام چیزی جز تلاش برای منحرف کردن توجهات از تولید صدها سلاح هسته‌ای توسط اسرائیل که صلح و امنیت منطقه و فراتر از آن را تهدید می‌کند، نیست»

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی