دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵

توضیحات نوبخت درباره یارانه بنزین در سال آینده

ساعت 24 -محمدباقر نوبخت گفت: برای سال آینده، حکم ۲۴ میلیون نفر حذف یارانه‌بگیران را نگذاشتیم. البته کسانی که احراز پردرآمد شوند، حذف خواهند شد.

 رییس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به پرسشی درباره این‌که رقم یارانه‌ها برای سال آینده ۴۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. با توجه به این‌که دولت سیاست حذف یارانه‌بگیران برخوردار را دنبال می‌کرد، سیاست برای سال آینده چیست، گفت: سال‌هاست که در قانون مجلس حذف ۲۴ میلیون نفر یارانه‌بگیر مطرح است. شاید بحث یارانه حمایت معیشتی تست خوبی برای ما بود که گفته شد پولی داریم و می‌خواهیم به ۶۰ میلیون نفر بدهیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تکدری که در ماه گذشته به دنبال افزایش قیمت بنزین به وجود آمد، افزود: در میان چند صدهزار نفری که یارانه‌شان حذف شد، می‌دانید چقدر اعتراض وجود داشت؟

نوبخت متذکر شد: به همین جهت حذف یارانه‌ها برای سال آینده به شکل ۲۴ میلیون هدف‌گذاری نشد.

رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین در پاسخ به این پرسش دیگر خبرگزاری خبرآنلاین مبنی بر این که در لایحه بودجه سال آینده ۳۱ هزار میلیارد تومان برای بودجه یارانه معیشتی اختصاص پیدا کرده و این یعنی ۶۰ میلیون نفر یارانه می‌گیرند. تکلیف کسانی که درخواست دادند و اعتراض کردند، چه می‌شود؟ متذکر شد: در رابطه با تعدادی که متقاضی دریافت یارانه معیشتی هستند، قرار شد تا پایان مهلت مقرر منتظر باشیم و اگر آنها واحد شرایط باشند، به آنها هم پرداخت یارانه خواهیم داشت.

خبرآنلاین

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s