رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 619938

ترامپ در دادگاه: ما یک دادستان فاسد داریم

ساعت 24- دونالد ترامپ برای شرکت در جلسه رسیدگی به اتهام کلاهبرداری در اعلام دارایی‌های خود وارد دادگاهی در نیویورک شد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ این کشور امروز (دوشنبه) در جلسه محاکمه خود به اتهام کلاهبرداری در اعلام ارزش‌ دارایی‌هایش حاضر شد؛ پرونده‌ای که ممکن است برای او به قیمت از دست دادن کنترل برج معروف «ترامپ» در نیویورک ختم شود.

لتیشیا جیمز، دادستان کل ایالت نیویورک در مقابل ساختمان دادگاه به خبرنگاران گفت: پیام من ساده است. فارغ از اینکه تا چه حد قدرتمند یا ثروتمند باشید، از قانون بالاتر نیستید. امروز مسئولیت و شغل من این است که‌این را اجرا کنم.
 
ترامپ پیش از ورود به دادگاه به خبرنگاران گفت: آنچه برای من اتفاق افتاده بزرگ‌ترین نمونه آزار و اذیت سیاسی در جهان است. علیه من جرم اتفاق افتاده و شخص وزیر دادگستری انسان فاسدی است. دادستان کل نیویورک نژادپرست است و به کرسی فرمانداری ایالت چشم دارد.
 
ترامپ در ادامه‌این پرونده را تلاشی برای شکست او در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ دانست و گفت: در (حساب‌های) بانک هیچ جرمی‌روی نداده است. تنها جرمی‌که رخ داده علیه من است.
 
این رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفت: ما یک رئیس‌جمهوری فاسد داریم که نمی‌فهمد چه می‌کند! مو لای درز حساب‌های مالی من نمی‌رود و هیچ جرمی‌اتفاق نیفتاده است. دادستان فاسد است، همه فاسدند، کشورمان هم فاسد است. صبر کردند من وارد انتخابات شوم، بعد این پرونده‌ها را علیه من عَلَم کردند!
 
ترامپ ادامه داد: مسئله ساده است؛ این پرونده مداخله انتخاباتی است و اگر در نظرسنجی‌ها پیشتاز نبودم، یا در انتخابات شرکت نمی‌کردم، هیچ یک از این اتهامات مطرح نمی‌شد.
تازه‌ترین خبرها