یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲

در دیدار حفتر و السیسی چه گذشت؟

ساعت24- رئیس‌جمهور مصر بر حمایت کشورش از تلاش‌های خلیفه حفتر برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش رسانه های مصری، عبدالفتاح السیسی در دیدار با خلیفه حفتر ژنرال خلیفه حفتر بر حمایت مصر از تلاش های صورت گرفته به منظور مبارزه با تروریسم و شبه نظامیان افراطی برای تحقیق ثبات در تمام مناطق لیبی تاکید کرد.

ریاست جمهوری مصر در بیانیه ای اعلام کرد که السیسی و حفتر درباره تازه ترین تحولات لیبی بحث و تبادل نظر کردند.

ژنرال حفتر که سمت فرماندهی ارتش ملی لیبی را دارد شرق لیبی را در کنترل خود دارد و غرب لیبی از جمله شهر طرابلس پایتخت این کشور در کنترل شورای ریاست جمهوری است که از سوی غرب به رسمیت شناخته شده است.

چندی پیش  حفتر برای تصرف شهر طرابلس نیروهای خود را به سمت غرب لیبی گسیل داشت تا به زعم خود آنجا را از "عناصر تروریست" پاکسازی کنند.

در مقابل، نیروهای شورای ریاست جمهوری لیبی نیز به مقابله با آنها در اطراف شهر طرابلس پرداختند که تنش ها در این مناطق همچنان ادامه دارد.

سازمان بهداشت جهانی از کشته شدن 121 نفر در درگیری‌های میان نیروهای وابسته به خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی-که از حمایت و مشروعیت بین المللی برخوردار است- در اطراف طرابلس پایتخت لیبی خبر داده  است.

در این درگیری‌ها، همچنین حدود 600 نفر دیگر از دو طرف درگیر زخمی شده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s