چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶

وزارت خارجه یاد امیرکبیر را گرامی داشت

ساعت 24- بهرام قاسمیسخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره میرزا محمد تقی‌خان فراهانی، مشهور به امیرکبیر، از تلاش های این صدراعظم ایرانی برای توسعه روابط خارجی کشور با حفظ استقلال ایران و در نظر داشتن منافع ملی تمجید کرد.

بهرام قاسمی رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، به مناسبت 20 دی سالروز قتل امیرکبیر، با تجلیل از اندیشه های بلند امیرکبیر برای توسعه و آبادانی ایران گفت: «هنوز صدا و طنین گرم و رسای امیر کبیر از اعماق تاریخ به گوش می رسد و با بارور شدن نهال قانون مداری و توسعه خواهی او در خاک پر مهر ایران زمین به بار نشست و در گوشه گوشه ایران زمین سایه گسترد.»

وی تاکید کرد: «پاسداشت امیرکبیر، پاسداشت آرمان های بلند و اندیشه های روشن و مترقی در سرزمین ماست.»

قاسمی افزود: «وزارت امور خارجه نیز با نام امیرکبیر قرابت ها دارد. یکی از دستاوردهای درخشان امیر کبیر در دوران باشکوه صدارتش، تلاش او برای توسعه مناسبات و روابط خارجی و حضور در عرصه جهانی با حفظ استقلال ایران و در نظرداشت منافع ملی و مصالح مردم است. برای تحقق این اهداف بلند بود که او دست به اقداماتی برای توسعه و تجدید ساختار وزارت امور خارجه زد. در سالروز قتل امیر، یاد و نام او را گرامی می داریم.»

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s