چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶

دلیل استفاده دانشمندان از تزریق بوتاکس

استفاده از بوتاکس برای پیشگیری از میگرن

میگرن

ساعت 24- بوتاکس ماده تزریقی  فلج کننده عضلانی  است که برای پیشگیری از میگرن مورد استفاده قرار می گیرد . در سال 2010  بوتاکس برای درمان پزشکی مورد تایید سازمان پزشکی امریکا قرار گرفت و قبل از آن تاریخ بوتاکس برای میگرن های مزمن و برای از بین بردن چین و چرک بکار برده می شد .

وقتی برای پیشگیری از میگرن از بوتاکس  استفاده می شود باید هر سه ماه تکرار شود زیرا اثر آن دائمی نیست .

افرادی که از بوتاکس برای بهبود  میگرن استفاده می کنند کمتر تزریق تکرار می شود . بوتاکس از توکسین بوسیله باکتری کلستریدیوبوتولینوم گرفته می شود . توکسین سبب کاهش فعالیت عضلانی می شود .

اگر به طور تصادفی بوسیله غذای آلوده توکسین به بدن شما برسد سبب بیماری مشهوری به نام Botulism ، که باعث فلج عضلانی در سراسر بدن می شود که این می تواند مرگبار باشد وخیلی قبل از اینکه اثر توکسین از بین برود مانع تنفس و عملکرد قلب شود .

 اما هنگامی که به طور مناسب برای اهداف درمانی و آرایشی از این ماده  استفاده می شود سم بولتولیتوم جدا شده و برای تزریق دقیق و هدفمند مورد استفاده قرار می گیرد که فقط عضلاتی را  که تزریق شده فلج می کند و نگرانی های مرتبط با اثرات آن را کاهش می دهد .فلج عضله توسط درمان بوتاکس چند ماه طول می کشد . بنابراین ممکن است تزریق تکرار شود .

چگونه بوتاکس به درمان میگرن کمک می کند

اینکه چگونه بوتاکس ممکن است به بهبود میگرن کمک کند هنوز در حال بررسی بیشتر است . ایده بوتاکس برای پیشگیری از میگرن ، مدت هاست  این ایده وجود دارد که فلج کردن ماهیچه های سر مانع انقباض عضلات می شود و به بهبود سردرد کمک کند .

اما این نظریه زیر سوال است که  بوتاکس بیشتر به عنوان پیشگیری از میگرن به کار رفته است و در پیشگیری از  سردرد اثر موثری یافت نشده است .  

برخی شواهد نشان می دهد که سم بوتولیتوم ممکن است برروی انتقال دهندهای عصبی در مغز و در گیرنده های درد مغز تاثیر بگذارد .

مطالعات نشان می دهد که بوتاکس برای جلوگیری از میگرن تاثیر مثبت کمی  دارد . مطالعات زیادی در مورد اثرات بوتاکس بر فراوانی وشدت میگرن انجام گرفته است .  

به عنوان مثال در مطالعه ای که د راسپانیا انجام شده 69 شرکت کننده که دارای میگرن مزمن بودند مورد بررسی قرار گرفتند . هریک به طور متوسط دوتزریق بوتولیتیوم بوتاکس را دریافت کردند و نتایج نشان داد شرکت کنندگان به طور قابل توجهی کاهش در شدت درد و تعداد روزهای سر درد را در مدت 16 ماه مطالعه بیان کردند .

همچنین در یک بررسی بزرگتر 4190 شرکت کننده از 28 آزمایش  ، کارشناسان می گویند اثر بخشی تزریق بوتاکس برای پیش گیری از میگرن مزمن نوید بخش است اما چندان امید زیادی نیست .

تزریق بوتاکس برای پیشگیری از میگرن مزمن 15 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد در طی مراحلی به چند قسمت از سر و گردان تزریق  انجام می شود ، در حالی که ممکن است سوزش یا خستگی کمی با هر تزریق احساس کنید اما ناراحتی کوتاه مدت است و اکثر افراد تحمل می کنند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s