پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸

حرکت ویژه بدلکار ایرانی + عکس

25

ساعت 24-طراح بدلکاری فیلم "نگار" گفت: این حرکت آکروباتیک به نوعی برای اولین بار در ایران اتفاق می افتد و حتی در سطح بین المللی هم این اتفاق در نوع خود کاملاً تازه و بکر است.

 ارشا اقدسی بدلکار سینما در گفت و گو با میزان، در خصوص جدیدترین فعالیت بدلکاری خود در خلیج فارس گفت: این حرکت آکروباتیک به نوعی برای اولین بار در ایران اتفاق می افتد و حتی در سطح بین المللی هم این اتفاق در نوع خود کاملاً تازه و بکر است.

وی در مورد چگونگی انجام این عمل افزود: در خصوص چگونگی این اتفاق و چیستی آن باید بگویم که نوعی از حرکت آکروباتیک بوده که در سیرک دیده می شود و در آن بدلکار توسط پارچه ای روی آسمان معلق مانده و حرکات نمایشی را اجرا می کند.

طراح بدلکاری فیلم نگار ادامه داد: فرق این حرکت با آنچه در سیرک اتفاق می افتد در آن است که در عملی که ما انجام دادیم این معلق شدن از بالای پاراگلایدر و در ارتفاع چند صد متری روی داد.

وی انجام عملیات آکروباتیک در ارتفاع را بسیار سخت دانست و تصریح کرد: انجام این کار در ارتفاع بسیار سخت و با خطرات خاص خود همراه بود. همین ارتفاع و حرکت پاراگلایدر کار را بسیار سخت می کرد زیرا علاوه بر جاذبه، باد شدیدی در آن ارتفاع می وزید که انجام عملیات را بسیار مشکل کرده بود.

این بدلکار ایرانی دلیل اصلی انجام این عملیات را حرکتی نمادین اعلام کرده و افزود: ما این عملیات را در خلیج فارس انجام دادیم. همانطور که می دانید در مجاورت این خلیج کشورهای عربی منطقه همواره برای به نام زدن خلیج فارس تلاش می کنند و ما خواستیم نام این خلیج را که خلیج همیشه فارس است بار دیگر به آنها یاداور شویم.

اقدسی بازخورد جهانی این عملیات را بسیار رضایت بخش توصیف و خاطرنشان کرد: خوشبختانه به علت بدعت موجود در این اتفاق رسانه‌های خارجی به طور کامل آن را پوشش دادند. جالب است بدانید استقبال مردم ناحیه و گردشگران هم در هنگام انجام عملیات شگفت آور بود و خوشحالم که توانستم باعث خوشحالی مردم کشورم باشم.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s