جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۵

بیماری قلبی دنبال فوتبالیست ها

فوتبال

ساعت 24-آیا فوتبال بازی مورد علاقه دوران کودکی شماست ؟ توجه داشته باشید بازی فوتبال اگر به طور مرتب انجام شود ممکن است در آینده در طول زندگی سبب تغییرات اساسی در قلب و همچنین اختلال در تپش قلب شود

این موضوع روشن است فیبرلاسیون دهلیزی سبب تپش قلب ، سرگیجه و درد در ناحیه قفسه سینه شده وخطر سکته ، و حمله قلبی و نارسایی قلبی را به دنبال دارد .

 سرپرست این تحقیقات ،" در مورت فلن " دانشجوی پزشکی در کلینک اوهایو امریکا ، می  گوید ، می دانیم فعالیت های ورز شی ، طول عمر را بیشتر می کند و برای سیستم قلب بسیار مفید است اما یافته های جدید نشان می دهد ورزشکاران ممتاز که بی نهایت تلاش می کنند ممکن است تاثیر منفی بر قلب خود بگذارند .

بازیکنان نباید تصور داشته باشند که ورزش مرتب سبب بالا رفتن سیستم ایمنی بدن آنها می شود در حالی که ممکن است آنها در معرض خطرات  بیشتر ازجمله فیبرلاسیون دهلیزی قرار بگیرند .

محققان 925 نفر از افراد لیگ فوتبال بین اللملی را با افراد مشابه سنی و نژادی مقایسه کردند.

میزان استراحت قلب بازیکنان فوتبال بسیار کمتر از افراد غیر فوتبالی بود که این موضوع نشانه سلامت قلب است اما در مورد ورزشکاران حرفه ای این موضوع نشانه فیبرلاسیون دهلیزی است .

با توجه به یافته ها به فوتبالیست ها پیشنهاد می شود در همه سال های عمر خود بررسی های لازم پزشکی برای یافتن  هر گونه نشانه های بیماری قلبی را داشته باشند .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.